Xfce4, Gnome in Kde

lep pozdrav,

ker sem nov v linux me sam neki zanima... no, po ene pol dneva sem ugotovil, da je xfce tku k gnome, ce je... ker sem mislu, da obstajata sam gnome in kde... no, zdej uporabljam xubuntu pa me zanima, ce je mozno pac po zelji preklapljat med temi stvarmi brez da bi bilo potrebno posegati kej vec v izgled in podobno... mislim imam zdej namizje urejeno skor tako kot mi pase... in ce bi sel na gnome recimo, kaj pol ko bi se premislil in sel nazaj na xfce ce se da seveda, bi bilo enako kot pred spremembo?

upam, da me je kdo razumel kaj hocem povedat...

hvala...

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    poglej če lahko xfce shranjuje sejo. Potem si nastaviš da ob izhodu i xfce shrani sejo, in pri naslednjem zagonu jo bo naložil.
  • hm, res sem popolni zacetnik in bi rad se privadil v linux okolje... se pravi, ce shranim sejo xfce, pol pa novo sejo odprem sz npr gnome, mam kasneje na izbiro med tema dvema sejama?

    lp
  • napsy Član Ubuntu.si
    Ne, seji sta ločeni.
  • ja, vem da sta loceni... sam ce je mozno pac eno sejo met v xfce eno pa v gnome, tretjo pa kde? pac nekako pogruntam kako se shranjuje seje in se odpre nove... in pac nalozim se kde in gnome namizje in to je to? pa bom mel vse tri in pac kera mi bo pasala, v tisto bom sel?

    lp, pa hvala za ubadanje z mano :P
  • napsy Član Ubuntu.si
    Kakor te razumem bi pri prijavi rad imel neko okno ki bi izbiral med recimo med sejami za vsak nameščen desktop? Če je tako, potem je to isto kot pa da izbiraš med tremi desktopi, če ti shranjujejo sejo ob izhodu in jo nalagajo ob zagonu. Za kde in gnome vem da je to možno, za xfce pa nisem siguren.
  • pek007 Član
    uredil/-a 1. March, 2009
    ja, prav si razumel... pac mel bi npr 3 razlicne izglede... ne zaradi drugega, da vse mal pogledam in se na njih prvadim... pac ja, na zacetku k bi loginal, da bi se odlocil kaksno namizje bi imel...

    ja, zdej razmem... sem mal pogledal v tej smeri, pa mam zdej nastimano xfce4 sejo, lahko pa jo dam tudi na gnome... sam se pogruntat morem kako naresti 2 seji... to bo pa verjetno najlazje z 2 uporabniskima imenoma? eden v xfce4, drugi pa gnome?

    lp
  • pek007 je dejal/-a:
    ja, prav si razumel... pac mel bi npr 3 razlicne izglede... ne zaradi drugega, da vse mal pogledam in se na njih prvadim... pac ja, na zacetku k bi loginal, da bi se odlocil kaksno namizje bi imel...

    ja, zdej razmem... sem mal pogledal v tej smeri, pa mam zdej nastimano xfce4 sejo, lahko pa jo dam tudi na gnome... sam se pogruntat morem kako naresti 2 seji... to bo pa verjetno najlazje z 2 uporabniskima imenoma? eden v xfce4, drugi pa gnome?

    lp
    Najbrž da. Sam kuker mam jez izkušnje z shranjevanjem sej se ne shran vse ko se log offaš. Recimo jest se moram vsakič ko se logam v KDE ponovno vpisat v Kopete (= Pidgin = "takojšni sporočlnik").
    Bi kr mal ugrabu to temo in vprašu a je kaka možnost, da se z log offom zgodi isto kot z suspendom - najbrž ne ker je celotna "filozofija" drugačna :D
    najbrž tud to pek007 želi.
    Drugač če si že v raziskovanju novih namiznih okolij ti priporočam LXDE je še lažji (lightweight) od Xfceja in še "lep" je (zgleda tko kot KDE3).
    In ja z večimi uporabniki lahko dosežeš, da menjaš uporabnika in namizno okolje hkrati (vsaj men se zdi).
  • ja, sem probal..... sam ni to to kar sem si jaz zamilil... :D morem se mal vec sprobat... ene 3x nalozit se sistem, da se bom naucil... sej pocas mi bo slo, da bom prisel do tega...

    edino pac kar me je zmotlu, da sem zacel gledat ta namizja, ker sem imel v ubuntu-ju applet v panelu za temperaturo... zdej mam pa nalozeno gor xubuntu... aja, pa sploh nisem vedu kaj pomen tist x... sam una podgana v krogcu mi je vsec :P pol kasneje, ker pa nisem mogu za gnome appleta prpopat gor, sem pa videl kaj je sprememba...

    in tu je pol, sem naredil se enega uporabnika in sem kao dal, da se seja zazene kot gnome... sam vseeno nisem mel pol tistega appleta... ja, butasto sam nekje je treba zacet eksperimentirat :D

    lp
  • Pozdravljeni!
    Na prenosnik sem si namestil linux ubuntu imam pa tudi xp tako da imam sedaj praktično dva.
    Zanima me sledeče uporabljam prenosni internet hyundai-810 pri mobitelu gonilniki so za xp visto in macos!
    Pa me zanima če obstajajo kakšni tudi za linux?
    Za morebiten odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
  • Cube Član Ubuntu.si
    entertement je dejal/-a:
    Pozdravljeni!
    Na prenosnik sem si namestil linux ubuntu imam pa tudi xp tako da imam sedaj praktično dva.
    Zanima me sledeče uporabljam prenosni internet hyundai-810 pri mobitelu gonilniki so za xp visto in macos!
    Pa me zanima če obstajajo kakšni tudi za linux?
    Za morebiten odgovor se vam v naprej zahvaljujem.
    zdravo,

    to je debata druge teme, tako da odpri novo temo z pametnim naslovom in se bo tam mogoce najdlo resitev..

    se prej pa poglej da ni ze kje tema s tem problemom odprta..
  • da ne odpiram teme, vse sem zrihtal, tako kot sem zelel. zdej me pa sam se neki zanim, jaz sem najprej instaliral xubuntu, pol sem instaliral na to gnome desktop, na koncu pa se kde desktop. zdej pa mi je gnome najbolj vsec in vse dela kot sem si zazelel. zdej pa sam mam problem, ko se odjavim, mi tisto okno, ko se kao zmanjsuje crta in k pride na 0 se ugasne. moti pa me, ker nad to crto pise kubuntu. sam to me zanima kje se da stvar spremenit?

    hvala za pomoc,
    lep pozdrav
  • inštaliraš ubuntu 8.10 in to je to :) najmanj dela :P

    lp
  • Al pa počaki do 9.04 :D
    Oz prbi najprej odstrant KDE in XFCE in mogoče se bo tud boot screen drugač pa pejt na:
    Gnome-look in si inštaliri splash screen po želji: gnome-Look
    Čeprov sem jaz na koncu se odloču za noben splashscren, zdej na Archu maš pa itak najboljši spalash screen :D = Mal manj "verbose" verzija kot če bi čist ugasnu splash screen.

    Še čist tko me zanima kako, da si se odloču za Gnome.
    Osebno sem se odloču za KDE in se mi zdi čudn, da bi kdorkol ki ima možnost izbire med KDE in Gnome izbral Gnome.
    To gre proti moji logiki :D
  • hehe, ce bi blo po moje bi se odlocil za xfce... skor isti k gnome. sam kde mi pa nekak ne potegne. mislim prvo sem zacel gnome, pa sem se nekak navadu na gnome. k pravijo, navada je zelezna srajca... xfce pa ni tu tu, ker nic ne dela, mislim premal vem o linuxu, da bi si sam kej naredu al pa nastavu...

    aja, pa se tisto, da naj bi odinstaliral kde. sem probal vse odstrant, sam zagonsko in odjavno okno pa se kr ustrajata v kubuntu :/

    lp
  • pek007 je dejal/-a:
    ... aja, pa se tisto, da naj bi odinstaliral kde. sem probal vse odstrant, sam zagonsko in odjavno okno pa se kr ustrajata v kubuntu :/
    Inštaliraj si startupmanager, pa boš tam preko GUI-ja lahko izbiral splash screene in še nekaj drugih možnosti.
  • pek007 Član
    uredil/-a 9. March, 2009
    hvala za nasvet...

    lp

    ps: super dela
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.