12. Linux Dan

za vse ki jih zanima vec informacij, objavljam domaco stran konference:

http://linuxdan.si/

in sicer se bo dogodek zgodil 9.Aprila 2009 na Ljubljanskem gradu...

sam se bom eventa verjetno udelezil, saj je ze zdaj razpisanih nekaj zanimivih predavanj,..

se kaksen interesent?

Komentarji

  • Napiši še ceno če jo veš ..pa bo manj interesentov :))
    No kolk sm js slišal bo okrog 170€
    oz. 70€ za študente :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    ja sj pise tud ceno gor :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Napiši še ceno če jo veš ..pa bo manj interesentov :))
    No kolk sm js slišal bo okrog 170€
    oz. 70€ za študente :)
    190€ + DDV = 228€

    in

    70€ + DDV = 84€ (za študente)
  • Tale cena je pa malo huda!!
  • toliko o odprtokodnosti :D hehe
  • Cube Član Ubuntu.si
    ni pa lih unicef odprtokodnost :)

    organizacija velik stane...tisti k so meli kdaj opravka z njo ze vejo..
  • Kami Član Ubuntu.si
    uredil/-a 12. March, 2009
    Če je nekaj odprtokodno še ne pomeni, da je tudi zastonj (lahko je tudi plačljivo).

    Drugače pa se tudi meni zdi cena previsoka.
  • za primer cene: za en dan na avtosalonu Ženeva se da (ca) 12e.

    je cena zato večja ker moramo stranke še poplačati tisto kar bi morala plačati podjetja za prostor tukaj? :)

    lp
  • Cube Član Ubuntu.si
    kolkr je meni znano, na primer na tem avtosalonu mora vsaka firma/posameznik ki misli raztavljat avto placati kvadratne metre prostora...

    medtem ko pa tukaj, mora organizator poravnati stroske prostora, mogoce predavateljev, pa se kosilo in malica sta vstesta v ceno se mi zdi..
    bi bilo malo cudno verjetno ce bi moral predavatelj se placati da bo predaval, razen ce gre za samopromocijo.

    to je moje mislenje, mogoce ne drzi...
  • Cube je dejal/-a:
    kolkr je meni znano, na primer na tem avtosalonu mora vsaka firma/posameznik ki misli raztavljat avto placati kvadratne metre prostora...

    medtem ko pa tukaj, mora organizator poravnati stroske prostora, mogoce predavateljev, pa se kosilo in malica sta vstesta v ceno se mi zdi..
    bi bilo malo cudno verjetno ce bi moral predavatelj se placati da bo predaval, razen ce gre za samopromocijo.

    to je moje mislenje, mogoce ne drzi...
    Zato so pa sponzorji in pokrovitelji. Če pogledam na njihov web page jih je kar nekaj (HP, najdi.si, Banka Koper...). Tudi za moje pojme je cena (vsaj za naš trg) prenapihnjena. Bil bi pripravljen plačat ceno, ki je namenjena študentom... 190€ + DDV pa je odločno preveč. In potem bomo spet poslušali po tem in drugih forumih, kako bi spromovirali Linux? S takšnim načinom ne!
  • napsy Član Ubuntu.si
    cilj dogodka ni promoviranje linuxa, ampak o obveščanju o tehnologijah in zaslužku.
  • napsy je dejal/-a:
    cilj dogodka ni promoviranje linuxa, ampak o obveščanju o tehnologijah in zaslužku.
    Kar ima za posledico?

    Če določenih ljudi ne bo tam in se ne bodo seznanili z novostmi itd. potem tudi promocije ne bo, ker bodo vsi strokovnjaki raje ponudili trgu SBS (ki ga poznajo) kot rešitev na Linux-u.
  • Podpiram take seminarje...ne me narobe razumet.

    Ne podpiram pa načina kako nekateri izkoriščajo to odprtokodnost.
    Nekaj podobnega kot ti, ki ti prodajajo seminarje o evropskih strukturnih skladih in vlečenju denarja iz njih (če imaš srečo) plačaš pa za seminar več, kot lahko dobiš denarja iz sklada ven.

    Se je malo za zamislit ?!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.