Kako vse na namizje?

Že od nekdaj sem navajen, da vse stvari/datoteke s katerimi "trenutno" delam shranjujem na desktop. Na koncu pa si jih razporedim tja kamor pašejo. Ali obstaja v Ubuntu kakšen trik, da bi nastavil, da se vse stvari katere shranjujem shranijo na namizje? V bistvu bi želel, da ko se mi odpre tisto pop-up okno s katerim zbrowzaš kam želiš datoteko shraniti, da je primerno vedno nastavljeno na desktop. Sedaj je na mapo uporabnika.
Anybody know?

Komentarji

  • v Firefoxu ko mas moznosti:
    - File
    - Edit
    - View
    - ...

    iji v Edit -> Preferences ( moznosti ) -> stisni Main tab

    pa mas moznost za nastavit kam ti bo downloadalo..

    LP
  • To vem ja.
    Recimo primer v Gimpu narišem/editiram eno sliko in ko dam Save As, mi vedno in zmeri odpre Save in folder: "marek" .. :S
    Ali pa v Geany-u neki programiram, želim shraniti Save As in spet Save in folder : "marek" ...

    Ima Ubuntu kakšno možnost, da se nastavi za vse programe? Ali bi moral to nastaviti v vseh programih posebej (kjer je to pač mogoče)?
  • samo tako en nasvet...ko sem bil še na windowsih je veljalo, da če imaš polno namizje ti potem deluje računalnik počasneje. ima pa kubuntu en zanimiv dodatek, da si na namizju izbereš katere mape ti prikaže in daš pač mapo v katero ti daje downloade :)

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.