internetna povezava stalno pada [ubuntu 9.04]

imam ubuntu 9.04 in internetna povezava mi stalno pada. tako na PCju kot prenosniku. ne vem ali točno na toliko in toliko minut, vendar zdi se mi da je popolnoma naključno. doma se povezujem prek modema in ko povezava pade (2-3x na dan) z ukazom "sudo pon dsl-provider" se ponovno povežem na net.

v LJ v študentu pa mi povezava pada precej bolj pogosto (1x na uro recimo) takrat pa moram resetirati eth0 in vse spet ponovno dela. na 8.04 in 8.10 teh problemov nikoli nisem imel.

zdi se da sta dve dokaj podobni težavi, ki pa nikakor ne znam niti začeti iskati po netu za njuno rešitev, ker ne vem kje bi začel :rolleyes:
«1

Komentarji

  • Očitno imava podoben problem. Glej tukaj: http://www.ubuntu.si/punbb/topic/3079/
  • in rešitve še ni? great :(

    torej laptop gre nazaj na 8.04 to je jasno :)

    kaj pa glede problema ki ga imam doma, je ista težava ali bi lahko bilo kaj drugega? ker doma se povezujem direktno preko modema. dostopa do modema nimam tako da bi moral za preklopit v drug način (da bi deloval kot router) klicati na siol (kar mi pa ni v prioriteti ker jih bom preklel do amena zaradi milijon drugih stvari, poleg tega da so mi onemogočili dostop do LASTNEGA modema!!! ). ali bo tudi na domačem PCju downgrade na 8.04? ta mi je povzročal do sedaj še najmanj preglavic od vseh :)
  • Hm, meni pa misel na downgrade ni všeč. Na tistem računalniku je namreč 9.04 občutno hitrejši kot 8.04. Mogoče bi se bilo potrebno obrniti neposredno na Arnes, ker so oni skrbniki interneta. Administrator interneta v našem bloku namreč ne ve zakaj bi to delalo. Čudež bi bil, če bi vedel, saj sam po obsežnem iskanju nisem našel popolnoma nič uporabnega. Mogoče je pa bug?
  • Cube Član Ubuntu.si
    kako nimas dostopa do modema...
    moras ga imet
    siolovi mislim da imajo ip 192.168.1.1
    username: user
    geslo: user

    ----------------------

    in pomoje glede problema ki vama je skupen je to da mora bit kasn bug
    tko da report narest, pa mogoce se bo kaj popravlo...
  • zivjo,
    tudi sam imam isti problem, saj povezavo prekinja tud večkrat na uro in to neglede na to ali je aktvina ali ne. Pomaga samo resetirati eth0.

    vendar se pri meni pojavlja še en problem, zato bom kar tukaj povprašal... Za žično omrežje mi je takoj po namestitvi 9.04 napisalo na kateri network sem prijavljen, potem pa je po enem resetu to prenehalo delati. Sedaj piše Žično omrežje -> device not managed. Ker sem v temu začetnik, me zanima kako to spremeniti.

    lp matic
  • summerb0y pojdi v terminal napisi
    ifconfig
    in skopiraj vsebino kle..da vidim ce je eth0 sploh up :)
    drugač pa...a maš router? pppoe povezava?
  • Internet je tukaj domski in dela če ga u zaženem z ifdown eth0 in potem ifup eth0.

    Vsebina ifconfiga:

    eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:1f:c6:57:f3:63
    inet addr:212.235.173.101 Bcast:212.235.173.255 Mask:255.255.255.0
    inet6 addr: fe80::21f:c6ff:fe57:f363/64 Scope:Link
    UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
    RX packets:938129 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:423225 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:1000
    RX bytes:492777459 (492.7 MB) TX bytes:75613759 (75.6 MB)
    Interrupt:16

    lo Link encap:Local Loopback
    inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
    inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
    UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
    RX packets:21985 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
    TX packets:21985 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
    collisions:0 txqueuelen:0
    RX bytes:2273821 (2.2 MB) TX bytes:2273821 (2.2 MB)
  • Internet je tukaj domski in dela če ga u zaženem z ifdown eth0 in potem ifup eth0.
    pa smo spet tam kjer midva z R33D3M33Rjem... zgleda da imamo vsi isti problem. :(
    downgrade tudi meni ni všeč, vendar ne da se mi stalno resetirat eth0... z adminom mojega bloka nisem še govoril, vendar dvomim da bo kaj znal povedat :|

    glede reportanja buga...lahko ga potrdim da obstaja, reporta pa naj ga nekdo drug ker sam nisem ravno mojster v tem :D


    Cube:
    kako nimas dostopa do modema...
    moras ga imet
    siolovi mislim da imajo ip 192.168.1.1
    username: user
    geslo: user
    sanjaj :D
    sem že imel odprto temo glede tega na slo-techu in probal vse možne kombinacije, enostavno stran loada v neskončnost. v LJ ko sem bil v stanovanju mi je pa z istim laptopom odprlo stran od modema v sekundi praktično. ne mi omenjat naj jih kličem...ker bo tisti na drugi strani verjetno umrl zaradi moje jeze... internet vsaj 1 uro na dan ne deluje...tehnik bil doma že 4x zaradi tega vendar mene ni bilo. sedaj pa ga čaka še presenečenje...namreč 1x je zahteval IE za dostop do modema...danes če zahteva windowse jih bo moral prvo sam inštalirat
  • Admin je rekel, da bo kontaktiral Arnes. Če pa od njih ne bo uporabnega odgovora, bom pa na launchpadu naredil bug report. Mi je pa kul, da nas je več, ker bomo lažje kaj dosegli.
  • lahko poveš v katerem bloku si in kje?
  • Cube Član Ubuntu.si
    Crimson Thunder je dejal/-a:

    sanjaj :D
    sem že imel odprto temo glede tega na slo-techu in probal vse možne kombinacije, enostavno stran loada v neskončnost. v LJ ko sem bil v stanovanju mi je pa z istim laptopom odprlo stran od modema v sekundi praktično. ne mi omenjat naj jih kličem...ker bo tisti na drugi strani verjetno umrl zaradi moje jeze... internet vsaj 1 uro na dan ne deluje...tehnik bil doma že 4x zaradi tega vendar mene ni bilo. sedaj pa ga čaka še presenečenje...namreč 1x je zahteval IE za dostop do modema...danes če zahteva windowse jih bo moral prvo sam inštalirat
    kaksen modem pa mas?
    nimas se kaj znasat na tiste prek telefona,.. ker so po vsej verjetnosti studentje- tako kot ti :) ....
  • Sem v Rožni, blok 8.
  • @Cube: trud je brezvezen...ko bom imel čas ter voljo bom klical na SIOL...

    modem je iskratel sinope 568+ predvčerajšnim 1 ura brez neta, včeraj ena ura brez neta, danes že 4 ure brez neta...pa 100% bo še 1x padla sinhronizacija. ok ko kličejo starši lahko rečejo naj bi bilo popravljeno... vendar z gledanjem v modem in obračanjem tega na glavo se to ne da popravit! počasi me že prijemlje da bi poiskušal z reklamacijo o nezanesljivosti preklicati pogodbo z njimi...vezani smo namreč še 1 leto zaradi SIOL TV, vendar niso vredni niti pol tega kar plačujemo!

    @R33D3M33R: potem sva skoraj soseda, sem v 10ki :)
    ob priliki bom še z našim adminom govoril, če se kaj spozna na to, če kaj izveš pa me prosim obvesti :)
  • Cube Član Ubuntu.si
    najbols bo da ga priklopis na kaksen bolj mocen adapter da ga skuri, pol pa prjavis napako da nedela(verjetno strela) pa ti ga bodo brezplacno prisli zamenjat :)
  • https://www.isc.org/node/442

    Kaj pa to? Bi imelo kaj veze če bi bila nameščena te verzija dhcp-ja ?

    [malo sem iskal po netu, vendar se na to še ne spoznam]

    Drugače pa ali kdo ve rešitev za moj problem ali ne ?
  • najbolše menjat ponudnika interneta
  • je že kdo probal ali so v 9.10 tud taki problemi?
  • Ranakah Član
    uredil/-a 13. October, 2009
    Siol včasih malo zašunja... probaj takole
    namesto na 192.168.1.1 se na modem poveži z tem ipjem: 192.168.1.254
    Tak je bilo vsaj pri kolegu. In ko ti prekine povezave, se poveži v modem in pogledaj čas aktivnosti tvoje povezave... in pol boš videl.. če je padla povezava v internet je verjetno kriv modem (meni je nekoč tudi diskonektal cel čas - rekord nekaj čez 30x v 1 uri) zdaj pa ko so menjali modem pa imam aktivno povezavo že 36 dni (statični ip)
    Da je pa kriv ubuntu 9.04 pa dvomim - sam ga tudi uporabljam pa nikoli ne prekine :)

    Drugač pa če imaš siol - prva rešitev bo menjava internetnega ponudnika :D
  • Ne, sej tu gre za internet v študentu. Tu ne moreš in verjetno tudi nočeš menjati ponudnika (ARNES). Sem vidu potem, da je v drugi temi objavljeno, da ni nič bolje oziroma da je še slabše :(.
  • mislim da lahko kar tu nadaljujem...v 9.10 je nekako podoben problem...le da je sistem nekako skoraj nemogoče prepričati, da se sploh poveže na internet, sem upal da bo to le bug v alphi 5...pa vendarle se je preneslo naprej...

    je morda kdo kaj že pogruntal glede tega?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.