Napaka pri prenosu

RogergR Član
uredil/-a 23. June, 2009 v Težave s strojno opremo
Pirate bay je vsakemu dostopen, zato ni razloga da z njega ne bi kaj povleku. Redno pobiram torente tudi z mininove in včeraj prvič s partis-a. Ponavadi sem pobiral v glavnem filme in programe, odkar imam drug računalnik pa bolj igrice in glasbo. Uporabljam transmission bittorent in sem z njim zadovoljen. Nikoli ne pride do napake, le včasih do napake pri prenosu. Toda zadnje čase nekaj ne gre prav, saj so napake pri prenosu vse pogostejše. Včeraj recimo, mi je poročalo o 13,5Mb napake pri vsakem torentu posebej, pobiral sem pa 4 datoteke. To ne more bit naključje. Dvomim da je kriv odjemalec ali ubuntu. Je krivo omrežje ali moj računalnik?
V zadnjem tednu se mi je rač. dvakrat sam od sebe kar izklopu, ne resetiral, prav ugasnu je.

Komentarji

  • Okvarjen pomnilnik ali disk. Preveri pomnilnik z memtest86 (je vgrajen v ubuntu) disk pa s programom proizvajalca.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu je protokol bittorrent narejen tko, da ce pride med prenosom do napake bo program tisti del (chunk) prenesel se 1x se pravi da naj bi prenos bil OK // torej je moznost

    1. da je okvarjena izvorna datoteka (prebi komentarej pod torentom ce je kdo kaj napisu)
    2. neki na tvoji maisni (verjento res ram/disk)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.