Legaliziranje konoplje ?

Me zanima kaj si mislijo uporabniki tega foruma o konoplji. Prosim, da preden postate kaj premislite 2x če je argument dober (ja Marko30 tebe gledam).
«13

Komentarji

  • Ranakah Član
    uredil/-a 24. June, 2009
    Če si lahko vsak kmet posadi gorico in letno pridela par 1000l vina, pol bi še lahko konopljo legalizirali. Nadvsezadnje bi bilo to potrebno saj raziskave jasno kažejo da preprečuje, da se folk okuži z prašičjo in ptičjo grpo. Pa še manj škodljivo je kot alkohol. Ima pa tudi ogormno ostalih zdravilnih učinkov ki jih alkohol nima. Prav tako ne povzroča odvisnosti, ki jo alkohol povzroča.

    Sploh ne vem zakaj konoplja spada med droge.... smartasses so se tak dogovorili pač... blah...
  • Zakaj je marihuana na črni listi je precej dobro dokumentirano na youtube.

    Jaz sem za legalizacijo oz. vsaj za dekriminalizacijo. Če je lahko alkohol legalen zakaj ne bi bila še marihuana?
    Res je, da je zelo potentna rastlina s precej zanimivimi učinki.....ampak še vedno je samo rastlina. Zakaj prepovedati rastlino? Alkohol je za moje pojme veliko bolj nevaren; zdravstveno in socialno.

    Poglejte na youtube.

    Lahko bi imeli svobodno izbiro kaj vnašamo v svoje telo, mar ne? Že samo zaradi tega sem za legalizacijo.

    Naj Marko30 kar lepo pove svoje argumente....bomo pokomentirali nazaj in mu pokazali kontra argumente.....ko bo imel več informacij z ene in druge strani si bo lahko še lažje ustvaril mnenje o zadevi.
  • ShAd0w je dejal/-a:
    Me zanima kaj si mislijo uporabniki tega foruma o konoplji. Prosim, da preden postate kaj premislite 2x če je argument dober (ja Marko30 tebe gledam).
    A res, no, kako hudo...

    Mene zanima LE in obužujem LE Industrijsko verzijo Konoplje, kej je iz nje lahko več stvari!!

    Samo to!!

    Lp
  • Industrijska je malo manj uporabna kot tista druga :cool:
  • emanresu je dejal/-a:
    Industrijska je malo manj uporabna kot tista druga :cool:
    Manj, ne več, naprimer: obleke, hrana, pijača, torbice, denarnice, vrvi in še bi lahko našteval...

    Kaj pa ta druga, haha, ne mi prosim...
  • emanresu Član
    uredil/-a 24. June, 2009
    sej je v bistvu ista rastlina....

    http://www.youtube.com/watch?v=rz4Uk9hha7s

    http://www.youtube.com/watch?v=qsg6oZWp318

    http://www.youtube.com/watch?v=9KLy150NR_U

    malo za šalo: http://www.youtube.com/watch?v=57DdviStOFo

    še malo za res: http://www.youtube.com/view_play_list?p=37C27950D1598E43


    Poišči še ostale prispevke. Imajo dobre argumente...predvsem kar se legalizacije tiče oz. zakaj vlade ne želijo legalizirati marihuane.

    EDIT: Ranakah- dober link. Hvala.
  • Marko30 Član
    uredil/-a 24. June, 2009
    Ranakah je dejal/-a:
    VEM za to, ampak, industrijsko trenutno bolj rabim (stvari) in NI prepovedana, kajne?!

    Ampak KADIL itd jo pa nebom, saj je govor eden o jointu, sem pa tudi večni nekadilec....
  • Zakaj je konoplja prepovedana? Ker je preveč zdravilna. Kdo bi pa kupoval bedno bedna kemična zdravila če bi lahko vsak doma konopljo sadil? Fora je samo v tem da država lažje nadzira alkohol kot pa konopljo.
  • Ranakah je dejal/-a:
    Zakaj je konoplja prepovedana? Ker je preveč zdravilna. Kdo bi pa kupoval bedno bedna kemična zdravila če bi lahko vsak doma konopljo sadil? Fora je samo v tem da država lažje nadzira alkohol kot pa konopljo.
    Samo pravilni duh in duša sta pa bolj zdravilna od katere druge stvari tudi, kar se tiče konoplje, pa se industrijski "TAPRIDNI konoplji" reče Sativa...
  • Ranakah je dejal/-a:
    Zakaj je konoplja prepovedana? Ker je preveč zdravilna. Kdo bi pa kupoval bedno bedna kemična zdravila če bi lahko vsak doma konopljo sadil? Fora je samo v tem da država lažje nadzira alkohol kot pa konopljo.
    Bodi raje ŠAMAN!
  • Mah lej.. jaz z tem da kadim ne ogrožam nikogar. Redkokdaj pride do kakih incidentov med folkom ki kadi (pa res samo kadi).
    Zgodba se spremeni ko je pijan folk na kupu... al pa ko pijan folk vozi...naštej mi 5 primerov v zadnih 10 letih ko je nastala prometna zaradi voznika ki je bil pod vplivom THCja.... in pol mi naštej 10 primerov ko je nastala prometna v zadnjih 10 dneh zaradi alkohola.. ALKOHOL BI MORALI PREPOVEDAT, KANABIS PA DEKRIMINALIZIRAT!!! :D
  • Kajenje marihuane ali kajenje cigaret sta 2 povsem različni stvari in jih ne bi smeli enačiti.

    Sicer pa lahko uživaš konopljo tudi na druge načine. Oralno ali s pomočjo vaporizatorja.

    Ker si glih omenil zdrav duh in dušo....rastafarijanci in egipčani so jo uporabljali prav iz tega razloga. Če skrbiš za telo je treba tudi za dušo. In marihuana je zelo pripravna za to. :cool:
  • alkohol ne bi smeli prepovedat. tudi cigarete ne. to bi bil prevelik poseg v svobodno voljo.

    legalizirat marihuano in se ga bo pol manj folka napilo do mrtvega. (dobesedno)
  • emanresu se popolnoma strinjam z tabo - morali bi samo marihuanlo dekriminalizirat pa alkohol pustit. pol bi videli dejansko razliko med folkom ki kadi in folkom ki pije.
  • Marko30 Član
    uredil/-a 24. June, 2009
    Kaditi je nagravžno (grdo), piti (alkohol pa še bolj...)...

    Jaz naprimer pijem le vodo in občasno mineralno vodo...
  • napsy Član Ubuntu.si
    Jaz sem za legalizacijo, ker menim, da so cigareti veliko bolj škodljivi kot konoplja. Plus to, da konoplja ne povzroča odvisnosti, ima zdravilne učinke, lahko prispeva k ekonomiji, so še druge uporabe poleg kajenja listov.
  • ne kadi se listov....
  • ShAd0w Član
    uredil/-a 25. June, 2009
    @Marko30: prosim pozanimaj se kar je sativa in kaj je industrijska konoplja. Med konopljo in industrijsko konopljo NI razlike, razen v tem, da industrijska konoplja nima thc-ja, to je logično. Malo se zamislite zakaj je alkohol legaliziran, halo? kdo pa bi doma kuhal viski ali pa vodko ? LOL. Prosim vas lepo, če bi se kanabis legaliziral, kaki profit bi imela država? nikakršen, vsak ki ima vsaj več IQ-ja kot kamen na cesti bi si jo doma posadil. Zakaj le je v večini državah dekriminilizirana oz celo legalna in jim gre čist lepo, brez problema. Marko30 je tipičen primer medijskega otroka.
  • Marko30 Član
    uredil/-a 25. June, 2009
    ShAd0w, jaz nisem noben medijski otrok, kdo je bolj, kdor vidi nov naprimer "persil" v reklami po TV in ga gre kupit in še druge stvari.... Jebote persil.
    Pač kanabissa ne rabim, sem raje "šaman" brez njega in se ukvarjam z drugimi stvarmi!
    Saj glih THC-ja ne želim in ne rabim!
    Jaz raje spoštujem zakone, mam bolj dobička od tega, da sem pošten!!

    Lp

    Ps: ne bom več pisal o tem saj nima smisla, drogeraši, ste, a veste..!!
Ta razprava je zaprta.