My Passport spin down

Zdravo!
Imam eno majhno težavico in to je, da mi ob unmountu zunanjega diska (my passport) noče ustaviti vrtečih diskov.
Ker se nekako bojim da bom kaj uničil, me zanima ali lahko varno ustavim disk če je unmountan in se vseeno vrti?
Kako pa se sploh ustavi vrteče se unmountane zunanje diske?

Pa še eno podvprašanje... Ima kdo težave z T-2 DNS strežniki?

Hvala in Lp, Domn

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    nebo problema, ce je res umountan! lahko ga izklopis!

    glede t-2 ja so pa problemi ce nimas staticnega ip-ja, usaj toliko sem jaz na tekocem.
  • Ok, hvala ti, sem se že bal da lahko kj poškodujem.
    Mi lahko poveš kje se kšne info o t-2, ker mam dinamičen ip pri t-2...
  • Cube Član Ubuntu.si
    ne nebos ga poskodoval, ker tudi sam racunalnik ne naredi kaksega posebne procedure ko izklopi racunalnik,.. za konkretno disk unmounta particije in ga "iztakne iz elektrike"! sam je res dobr da je umountan ker cene se zna zgodit da izgubis podatke ki si jih pisal po zadnjem mountanju.

    glede t-2-ja je pa najbolsa varjanta da vlozis zahteva za staticni ip..stvar je sila enostavna, in popolnoma brezplacna(usaj morala bi biti :))

    sam pri statiki vidim same prednosti, slabosti bolj ni,.. to ti bo znal odgovoriti kaksen na forumu ki je bolj expert v internet security :) ampak mislim da ni skrbi.

    za informacije dobis na t-2jevi strani in pa na njihovi stevilki. sam nisem uporabnik t-2 -ja vendar sem slisal ze za take primere zato ti znam pomagati kaj je krivo,..
  • tisti ki misli da če ma static IP da je bol izpostavljen "grožnjam interneta" se krepko moti ..script kiddije ne briga a ti maš dynamic al static IP..oni scannajo cele "bazene" (beri poole) in ne IP po IP ..
  • Domn je dejal/-a:
    Imam eno majhno težavico in to je, da mi ob unmountu zunanjega diska (my passport) noče ustaviti vrtečih diskov.
    A v Windows to naredi? Recimo jaz imam IDE disk v zunanjem ohišju in ga je potrebno tako v Windows kot v Linuxu, ročno izklopiti.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    [quote=Domn]Imam eno majhno težavico in to je, da mi ob unmountu zunanjega diska (my passport) noče ustaviti vrtečih diskov.
    A v Windows to naredi? Recimo jaz imam IDE disk v zunanjem ohišju in ga je potrebno tako v Windows kot v Linuxu, ročno izklopiti.[/quote]

    Ja, v Windowsih mi je normalno izklopil vrtenje, vendar če to ni problem, potem je vseeno.
    Za T-2 statični Ip, pa se bom res pozanimal, ker ne bi rad v kratkem ostal brez interneta.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.