Izšel VirtualBox 3.0

Izšla je nova verzija priljubljenega programa, ki omogoča virtualizacijo. Najnovejša različica VirtualBox 3.0, ima številne omembe vredne izboljšave. Tako boste lahko v njem sedaj poganjali (Symmetric Multi-Processing) goste z do 32 procesorji, če imate gostitelja, ki temelji na Intel VT-x- ali AMD-V. Bolj zanimive bodo novosti za igričarje. VirtualBox namreč po novem podpira Direct3D 8 in 9 v Windows gostih, ne manjka pa niti OpenGL 2.0 za Windows, Linux in Solaris goste. Igranje iger, ki je sicer označeno kot eksperimentalno, bo tako mogoče tudi v virtualnih sistemih. Za več sprememb si oglejte changelog, na njihovi strani pa najdete tudi pakete za Ubuntu.

vir: heise.de

Komentarji

  • Zanima me ali je možno na VirtualBox-u poganjat Mac Os X?
  • Cube Član Ubuntu.si
    to je stvar katero tudi sam najbolj pricakujem iz te smeri....
    bo sploh kdaj mozna? ce je kdo kaj seznanjen...

    torej se v 3.0 da tudi sharat fizicno GPE?
  • nikoli še nisem uporabljal virtualboxa zato me zanima kako je če v ubuntu poganjaš win. preko virtualboxa in kako je z igam? ali pobere vleiko nepotrebnega pomnilnika oz. naj poda kdo kakšne izkušnje s tem
  • Namestil sem ta virtual box (Linux Mint 7 - isto kot ubuntu jaunty) ampak ga ni niker - ne gre ga pognat ne iz terminala ne iz menuja.. če ga hočem zagnat v terminalu mi napiše da ni nameščen "virtual box-ose".
    BUG?
  • napsy Član Ubuntu.si
    Ukaz za zagon virtualboxa preko konzole je VirtualBox. Drugače pa porabi toliko RAM kolikor ga ti določiš v nastavitvah
  • to se zgodi čeprav je 3.0 nameščen

    uporabnik@slaveofvampire ~ $ VirtualBox
    Program 'VirtualBox' trenutno ni nameščen. Lahko ga namestite z vnosom:
    sudo apt-get install virtualbox-ose
    bash: VirtualBox: command not found
  • napsy Član Ubuntu.si
    preko česa pa si ga namestil?
  • Ranakah Član
    uredil/-a 5. July, 2009
    ok sem rešil problem. VirtualBox sem moral namestiti z .run paketka in ne iz .deb :)

    Ko ni delal sem pa ga namestil prek vodiča na njihovi strani:

    Debian-based Linux distributions: Add one of the following lines according to your distribution to your /etc/apt/sources.list:

    http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads
  • Mogoče kdo ve, kako bi odstranil tisto vrstico z informacijami v spodnjem delu ekana, ko imam guest na fulscrean. Zelo me moti, ker se mi nonstop tisto prikazuje, ko miško pritkanem v spodnji del. :S
  • V ubuntuju je zdej možnost namestitve tudi z:

    sudo apt-get install virtualbox

    ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.