Firefox 3.5 je tukaj

Po tem, ko so že dlje časa bile na voljo predogledne različice novega Firefoxa, je končno tudi uradno izšel. Kaj prinaša verzija 3.5? Začnimo z varnostjo in zasebnostjo. Firefox 3.5 prinaša zasebno brskanje, kjer brskalnik ne shranjuje nobenih informacij o tem katero stran ste obiskali in kaj ste na njej delali. Omogoča tudi, da hitro odstranite vse informacije o katerikoli strani, ki ste jo kdaj obiskali. Kaj pa zmogljivost? Po besedah razvijalcev sodeč je JavaScript v novi verziji dvakrat hitrejša kot v Firefoxu 3 in kar 10x hitrejša kot v Firefoxu 2. Izboljšali so organizacijo zavihkov, dodali podporo za nameščanje pisav preko spleta, dodali podporo Ogg Vorbis in Ogg Theora, ter še številne druge novosti, ki si jih lahko ogledate na njihovi strani od koder si lahko nanjnovejšo verzijo tudi prenesete (opomba: na strani ne boste našli .deb paketov)
«1

Komentarji

  • Juhu, za prve tri ure uporabe dela super. :)
    Pa še glasbo lahko poslušam na Libre.fm, ki uporablja html5. :cool:
  • ha, ha. opomba je bila zelo umestna.
  • Kako pa se naredi upgrade ali update ?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Sledi navodilom tukaj
  • A se ne da zadeve posodobiti neposredno iz brskalnika kot update? Vem, da je nekje (mislim, da pod About) nek meni, ki preveri za posodobitvami. Jaz sem namreč namestil po metodi 1 in imam v bistvu 3.5.1pre, ki tega menija nima.
  • To je v Ubuntu onemogočeno.
    (vsaj pri meni je tko)
  • Poskušal sem updateati po prvi metodi: Installing Via Repository
    Med postopkom sem dobil neko napako. Sedaj ko želim odpreti Synaptic Package Manager, dobivam napako:

    E: Type '‘deb' is not known on line 54 in source list /etc/apt/sources.list
    E: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
    E: _cache->open() failed, please report.

    Kaj bi bil lahko problem?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Kaže da imaš narobe oblikovano vrstico v /etc/apt/sources.list
    Prilepi jo sem, pa ti lahko svetujemo kaj storiti. Predvsem se osredotoči na območje okoli 54 vrstice.
  • Zakaj komplicirati? :)

    1. http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.5&os=linux&lang=sl
    2. Odpakiraš.
    3. Zaženeš "firefox".
  • napsy Član Ubuntu.si
    Težava je, da ni uradne gradnje za 64-bitni sistem. Tako ne preostane drugega, kot da greš ročno kompajlat firefox ali pa da dodaš repozitorij.
  • Napako mi je javljalo, ker se je v datoteko na koncu in začetku dodal še znak '. Mi je potem ratalo inštalirat na drugi način, ampak mi ni všeč. Navadil sem se, da vse programe poganjam z "Run application". Če pa tam vpišem "firefox", dobim pa še vedno starega. Očitno bom počakal še teh par mesecev, ko bo najbrž integriran v koali.
  • če greš v firefox/ (mapa katero si odpakiral)in ga zaženeš z ./firefox ti mora odpret novega
    starega ti odpre če je tastari že zagnan :)
  • Marek Član
    uredil/-a 4. July, 2009
    Ja ja, sej to mi je ratalo. Fora je, da imam na "Super R" tipki naštiman "Run application" in z njim odpiram vse programe. Veliko hitreje je še napišem samo "firefox" kot pa "~/firefox/firefox". Bom že potrpel.
  • jah..tudi to bi se dalo naštimat..ene par ukazov v terminalu pa ga lahk pol laufaš kot "firefox" :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Jap, to bi se dalo urediti s alias-i.

    V datoteko ~/.bashrc oz. ~/.cshrc (odvisno katero ukazno lupino uporabljaš), dodaj nekaj v tem smislu:

    alias firefox="~/firefox/firefox"
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 4. July, 2009
    js sm bl meu v mislih neki v smislu
    sudo mv /usr/bin/firefox /usr/bin/firefox.old
    sudo mv /usr/bin/firefox-3.5 /usr/bin/firefox
    neki takega :)

    EDIT: my bad..pozabu sm da ni instalirau firefoxa ampak sam odpakirau :/
  • Hm, ne vem no, ker sem na področju Ubunta bolj kot ne beginer.
    Za ukazno lupino pa uporabljam Guake.
  • Zakj mi ne nadgradi fiefox na 3.5?

    user@user-ubuntu:~$ sudo apt-get install firefox-3.5
    [sudo] password for user:
    Branje seznama paketov... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti
    Reading state information... Narejeno
    Nekaterih paketov ni mogoče namestiti. To lahko pomeni, da ste zahtevali
    nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa, da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali prenešeni iz Prihajajoče.
    Naslednji podatki vam bodo morda pomagali rešiti težavo:

    Naslednji paketi imajo nerešene odvisnosti:
    firefox-3.5: Odvisen od: xulrunner-1.9.1 (>= 1.9.1) vendar ne bo nameščen
    Odvisen od: libgtk2.0-0 (>= 2.17.3) vendar bo paket 2.16.1-0ubuntu2 nameščen
    E: Pokvarjeni paketi
    user@user-ubuntu:~$

  • To lahko pomeni, da ste zahtevali
    nemogoč položaj, če uporabljate nestabilno izdajo pa, da nekateri zahtevani paketi še niso ustvarjeni ali prenešeni iz Prihajajoče.
    Ne bo nameščeno zaradi odvisnosti..
    xulrunner (ta sicer zadošča odvisnosti ampak začuda ga ne namesti)
    ter libgtk..ti maš naštimano 2.0-0 verzijo...ubuntu bo namestil 2.16.1 verzijo...ampak tebi za firefox rabi 2.17.3 verzija

    upam da ti ma to kaj smisla kar sm napisau :D
  • krneki2 Član
    uredil/-a 18. July, 2009
    Jaz sem skušal posodobit preko Upravljalnika posodobitev in mi je namestilo, a mi še vedno odpira 3.0.11?

    Potem sem šel sem (http://www.blogsdna.com/3824/how-to-download-install-firefox-35-on-ubuntu-904-linux.htm), ampak mi prva opcija ne dela, ker mi napiše, da nimam dovoljenja za dostop (zakaj ne, saj sem administrator?)

    echo ‘deb http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu jaunty main’ >> /etc/apt/sources.list
    bash: /etc/apt/sources.list: Permission denied

    echo ‘deb-src http://ppa.launchpad.net/ubuntu-mozilla-daily/ppa/ubuntu jaunty main’ >> /etc/apt/sources.list
    bash: /etc/apt/sources.list: Permission denied
    drugo pa naredi, ampak potem nikjer ne najdem te firefoxove mape. Kje je? Aja, pa zakaj ne morem odpreti mape root v datotečnem sistemu?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.