wireless scanner Epson

Že nekaj časa imam težavo pri uporabi wireless multifunkcijske naprave Epson stylus sx600fw. Tiskanje namreč ne povzroča težav, printer mi je samodejno zaznalo. Težava se pojavi, ko zaženem xsane, ki mi javlja, da ne najde nobene naprave. Najbrž bi bio potrebno kaj poštimati v backendu, ampak sem še precej nov v linux okolju, tako da bi potreboval pomoč.

Če ima kdo kakšno idejo, bom zelo zadovoljen. Škoda se mi zdi namreč inštalirat windowse samo zaradi skenerja. Že tko jih mam poln kufer :)

Komentarji

  • Na tej strani dobiš gonilnik za skener (na drugi polovici strani): http://www.avasys.jp/lx-bin2/linux_e/spc/DL2.do
  • Hvala. Sem inštaliral in natančno sledil navodilom. Printer še vedno dela. Ko sem pa inštaliral še Iscan in nastavil v sane beckendu vse nastavitve pa je edini napredek ta, da mi ob zagonu Xsane ne javlja več, da ne najde nobene naprave, temveč se pojavi okno, ki išče naprave, ki sčasoma posivi in se neha odzivati.
    Ničesar več ne razumem.
    Največji štos pa je, da se vsakič ko začne iskati napravo skener odzove s tistim značilnim zvokom, ko bralno glavo postavi v položaj pripravljenosti. Ampak okno posivi.

    Kakšna ideja?
  • Cube Član Ubuntu.si
    si poizkusil pocakati ceprav posivi pusti kako urco za sigurno...
    ce okno posivi pomeni da se ne odziva, ampak to se lahko zgodi tudi samo za kratek cas...
  • Cube je dejal/-a:
    si poizkusil pocakati ceprav posivi pusti kako urco za sigurno...
    ce okno posivi pomeni da se ne odziva, ampak to se lahko zgodi tudi samo za kratek cas...
    Ja sem. Res se po nekaj minutah pojavi okno, da ni mogoče najti skenerja. Torej nisem naredil nič (0).

    Ima mogoče še kdo kaj?
  • Pozdrav!
    Jaz imam scanner CanoScan LiDE 700F, pa mi ga ubuntu ne zazna. Priklopljen je preko usb. Ko zaženem XSane ali Skanlite, pa mi teče nek tv kanal. -Na uradni spletni strani proizvajalca pa ni driverja za linux.
    Probal sem ga namestiti tudi preko wine, pa tudi nič. -Ali je še kakšna druga varjanta razen, da namestim virtual box?

    Hvala za pomoč v naprej.

    Lp, Igi
  • Link o tem scannerju klik na kratko povedano..ne dela lih :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.