Ubuntu praznuje 5 let obstoja

andrejZ Član Ubuntu.si
Na današnji dan mineva 5 let od izida prve različice ubuntu linux 4.10. z vzdevkom Warthy Warthog . Takratna različica je vsebovala gnome 2.8, firefox 0.9, in openoffice 1.1.2.

V kratkem času je ubuntu postal najpopularnejša linux distribucija in ena od vodilnih sil, ki premika linux namizje naprej. Rezultat tega dela bo različica 9.10, ki izide čez 9 dni.

Ubuntu distribuciji želimo še veliko uspešnih let !

Komentarji

  • Čestitke za vse nas na UBUNTU :cool:
  • Screamboy Član Ubuntu.si
    čestitke moj prvi ubuntu distro je bil 4.10

    lepa upam da bo 9.10 kaj vredna izdaja
  • Se pridružujem čestitkam. Moj prvi je pa bil Kubuntu 6.06
  • bl4z Član Ubuntu.si
    jaz sm pa seveda zacel 4.10 k mi je dokoncno prekipelo na mandraku/mandriva al kako se je to takrat ze imenovalo
  • jst se tudi pridruzujem cestitkam, moj zacetek je bil tudi ubuntu 6.06 al neki tazga :D
  • jaz sem vstopil pri breeziju, 5.04.
    bl4z, kaj je bilo odločilno, rpm hell?
  • se tudi pridruzujem cestitkam. moj prvi ubuntu je bil 4.10 pred tem pa suse.
  • evo. moj prvi linux pa mislim da je bil kubuntu 6.10... potem pa sem se usral za kakšno leto in bil spet na oknih, sedaj pa dve leti ubuntu-ja. :)

    vse naj naj
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    moj prvi ubuntu je bil 4.10 beta. Imel sem neke težave, zato sem ostal na suse do 5.10. Od takrat naprej pa ubuntu :)
  • bralci čestitamo in pozdravljamo :)

    Jaz sem se z Ubuntum srečal z verzijo 6.06 po nerodni izkušnji dve leti prej s SUSE-jem, ki mi je uničil disk z vsemi slikami. Nato sem dual boot uporabljal do 8.10 od takrat pa uporabljam le še Ubuntu :)
  • Začel šele na 8.04, in trenutno na 9.04 zdaj pa že nestrpno pričakujem 9.10.
  • Najprej ..vse najbolše Warthy Warthog stara sablja!! ;)
    No js sm začel z 7.04 (enkrat okrog avgusta/septembra 2007 sem inštalirau ubuntu) :)
  • Čestitke!
    Jaz sem začel z 6.06 LTS in upam, da bo tale nova verzija zaznavala tudi strojne naprave na usb kot je treba. -Drugače pa na okna niti pomislim ne..............Igi.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    Niber je dejal/-a:
    jaz sem vstopil pri breeziju, 5.04.
    bl4z, kaj je bilo odločilno, rpm hell?
    itaq // neki so mi hekal en server in nism mogu nadgradit php // nikakor
  • no jst pa čist frišnopečen, z 9.04 pred 4imi meseci in od takrat je win disk odklopljen iz mašine.

    me like ubuntu!
  • Za linuxe sem se začel zanimat pri 7.10. Moj prvi Ubuntu je pa bil 8.04. Z 8.10 sem pa prešel samo na Ubuntu (prej je bil v ozadju še Windows, ker nisem vedel kako samo inštalerat :D).

    Na Ubuntu od 13. leta (=
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.