Ubuntu + Šola

Zanima me, ker se naslednjo leto vpisujem na SERŠ ali mi bo Ubuntu delal težave oz. nebom rabil preklopiti na Operacijski Sistem Windows zaradi šole, oz. nalog? :rolleyes:
«1

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Če je šola kokr tolk liberalna, potem se da zmenit :)
  • Po moje ti ne bo hudega :) Jaz sem več kot pol faksa na OpenOffice.org preživel (še na 1.1.3!) In konec koncev je elektro-računalniška šola, ziher se najde še kakšen Linux oboževalec :)
  • Pirc Član
    uredil/-a 27. October, 2009
    Upam, da res, rabi kdo Windows 7 licenčni, sem na nagradni igri zadel retail ang. verzijo, samo bom zgleda sedaj čisto preklopil na Ubuntu.Še nek star tiskalnik, ki ga nisem uporabljal že 6-7 let, sem usposobil.Drugače kaj pa glede programiranja, ker se mislim z tem preživljat v prihodnosti in se tudi začet učit je v ubuntuju dobro poskrbljeno za to?

    Pa glede glasbe je dobro poskrbljeno?Mislim predvsem na kvaliteto zvoka,..
  • Kvaliteta zvoka v kakšnem smislu? Kar se tiče tehnologij je v Linuxu zmešnjava kar se tiče zvočnih podsistemov. Imaš ALSA, OSS, Pulse Audio, in še kakšen, vsak s svojimi prednostmi in pomanjkljivostmi. Sicer zase ne morem reči, da sem imel kdaj kakšne pretirane težave.

    Programiranje pa itak ni problem :) Vim, Eclipse ali MonoDevelop so prve tri stvari za pogledat (v obratnem vrstnem redu).
  • Bom začel z Eclipse.
    Mislim na kvaliteto zvoka v bitratih, da ne prihaja do odstopanja,..
    Trenutno sem že popolnoma prestopil na Ubuntu 9.04, čez 2 dni pa naložim ubuntu 9.10.Če potrebuje kdo Windows 7 Ultimate Retail, da ga zažge ali karkoli ga podarim zastonj z tem, da plačate poštnino vi.
  • kiki Član
    uredil/-a 27. October, 2009
    Prodaj win 7 po polovični ceni pa še daj zraven ubuntu. :P Mogoče pa bo sprobal pa mu bo vredu.
  • Pirc Član
    uredil/-a 27. October, 2009
    image

    Potegnil sem si Eclipse za PHP ter Javo.Sedaj pa me zanima kako to inštalirati. :)
  • Prvo moraš odpakirat tale tar.gz ..priporočam double click na fajl in nato se odpre Archive manager (al neki takega) in nato odpakiraš na Desktop ..
    nato odpreš tole mapo in boš notri verjetno vidu README ..preberi si malo :)
    sam ponavadi je postopek naslednji..odpri terminal in napiši

    cd Desktop/ime_datoteke
    ./configure
    make
    sudo make install
    za ime_datoteke lahko uporabiš tab da ne pišeš celotnega imena..torej primer uporabe
    cd Des[TAB]/eclipse-php[TAB]
  • Hvala sicer sem že sam na Ubuntu.com našel, nekaj me še zanima.Pride različica 9.10 že čez 2 dni?Ker na ubuntu.com piše tako oz. , če jo bom že takrat lahko prenesel.
  • Ja čez 2 dni bo na voljo za prenos.
  • Pirc Član
    uredil/-a 28. October, 2009
    Danes ob 00.01 bo na voljo za prenos po našem času?
    Kateri dober snemalec zaslona je za Ubuntu?Pa, da ima možnost HD.
  • napsy Član Ubuntu.si
    Imaš recordmydesktop, istanbul, pa še nekatere druge. Vsi podpirajo "HD", če le izbereš dovolj visoko kvaliteto.
  • DejanL13 Član
    uredil/-a 28. October, 2009
    Pirc je dejal/-a:
    Zanima me, ker se naslednjo leto vpisujem na SERŠ ali mi bo Ubuntu delal težave oz. nebom rabil preklopiti na Operacijski Sistem Windows zaradi šole, oz. nalog? :rolleyes:
    Pri nas (ŠCC) delamo z MS Office Access (očitno so mislili, da je to state-of-the-art podatkovna baza), ki ne deluje na Ubuntuju ... :rolleyes:
    Pri novem programu, ki so ga uvedli to leto, se pa programira samo na C#, ki je tudi Windows only.
  • Pirc Član
    uredil/-a 28. October, 2009
    To se mi zdi čoravo, če že delaš v šoli na Windows sistemu potem naj bo vsaj software, ki deluje na MAC-u,Windowsih,Linuxu.Grem se stavit, da več kot tričetrt mojega razreda nima denarja za 320€ drag OS je pa res, da ga imajo vsi naloženega...zakaj?Ker so ga potegnili iz "travnika".Še učitelj za informatiko nam reče, da se da ta pa ta software preko spleta dobiti brezplačno..ja seveda..Preko Partisa in ostalih travnikov res.

    Kje bi lahko dobil vse različice Ubunta, ker bi si jih shranil za zbirko.
  • Nekaj jih tukaj dobiš http://releases.ubuntu.com/releases/

    No..pri nas na faxu je cool ker je java - works everywhere..ampak problem je ker smo tudi mi začeli z C# in z uporabo Visual Studio (in izključno tega) ..pa naj sploh ne omenjam da za connectat na podatkovno bazo uporabljajo izključno toad for oracle etc..
    uglavnem...šolstvo je fcked up :S
  • Še učitelj za informatiko nam reče, da se da ta pa ta software preko spleta dobiti brezplačno
    Za fakultete vključene v MSDNAA res: http://msdn.microsoft.com/sl-si/academic/default(en-us).aspx
    Za ostale pa le če si pirat.
  • Cube Član Ubuntu.si
    crazy jst sm usposobu toada na linuxu :)
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Nekaj jih tukaj dobiš http://releases.ubuntu.com/releases/

    No..pri nas na faxu je cool ker je java - works everywhere..ampak problem je ker smo tudi mi začeli z C# in z uporabo Visual Studio (in izključno tega) ..pa naj sploh ne omenjam da za connectat na podatkovno bazo uporabljajo izključno toad for oracle etc..
    uglavnem...šolstvo je fcked up :S
    FRI Sežana???
  • lupastro ja :)
    Cube prosil bi te za kratek how to! ;)

    btw...probu kdo TOro? (link)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.