v ubuntu 9.10 pokaže da so na disku "bad sector-ji"

Namestil sem novo verzijo ubuntu-ja (naj še povem, da sem začetnik v ubuntuju), pri zagonu mi je skrbnik diskov sporočil, da je na disku 160 bed sektorjev.
Disk sem pregledal s pregledovalnikom diska (proizvajalčev software) kjer pa mi ni pokazal nobenih napak.

Kateremu programu naj torej zaupam?

P.S. V ubuntu-ju sem poizkušal popraviti bed sektorje. Hotel sem si pomagati z že odgovorjenim postom.

"Odpri terminal in vanj vpiši fdisk -l Ta ukaz bo izpisal paricije in datotečni sistem verjetno ext3. Ne pozabit unmountat diska"

Unmount diska ne morem narediti, ker ne tem disku teže ubuntu. - je kakšna rešitev?

LP

Komentarji

  • mogoče je .iso datoteka ubuntuja zanič probaj z neke druge strani nov .iso potegnit in nanovo zapeči in probaj lp tilen
  • tilenmpower je dejal/-a:
    mogoče je .iso datoteka ubuntuja zanič probaj z neke druge strani nov .iso potegnit in nanovo zapeči in probaj lp tilen
    Sem preko updejta - "povozil" prejšnjo verzijo! Tko, da to ne bi smel biti problem?!
  • Cube Član Ubuntu.si
    mam podoben problem na enem od laptopov, in bom naredil v kratkem low-level format pa sporocim ce mi bo se vedno javlalo ta problem...
  • Cube je dejal/-a:
    mam podoben problem na enem od laptopov, in bom naredil v kratkem low-level format pa sporocim ce mi bo se vedno javlalo ta problem...
    OK!
  • andi74 je dejal/-a:
    Unmount diska ne morem narediti, ker ne tem disku teže ubuntu. - je kakšna rešitev?
    Zaženi ubuntu iz LiveCD in nato zaženi ukaz.
  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo fdisk -l ti bo samo zlistal particije. Nato pa fsck.ext3 /dev/sdx

    x je številka ki bo razvidna iz sudo fdisk -l
  • Cube Član Ubuntu.si
    naredil low level format, vendar ni pomagalo...ocitno je kaksen bug..
  • Se pridružujem tvojem mnenju!
  • Cube Član Ubuntu.si
    andi74 ce se zelis resiti sporocila zbrisi tisto orodje :) ali pa ga daj vsaj iz startup liste
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.