Ubuntu x64 bit in 4gb problem

Pozdravljeni !
Imam naslednji problem:
Na prenosniku imam nameščeno 64bit verzijo Ubuntuja in enostavno mi ne prikaže celotnega pomnilnika !
Sem spustil memtest skozi in tudi v njem mi prikaže 3gb rama , v samem OS pa 2,8.
V BIOSU mi pokaže celoten ram torej 4gb
Sem probal sledeče :
Memtest ne pokaže napak !
Sem testiral že tako da sem namestil Windows 7 64bit kjer mi seveda normalno dela vse skupaj.
Seveda nočem imeti Windows OS , HOČEM LINUX

Imate mogoče kakšno idejo kaj bi lahko bilo krivo !

Je res da imam ploščici različnih proizvajalcev , kar dvomim da bi bilo krivo !


Lep pozdrav, in upam da mi lahko kdo hitro pomaga

Komentarji

  • Jaz imam tud 64 bitni Kubuntu 9.04 in mi pokaže 3,8 GiB (to naj bi bilo 4GB). (vem, da so neke zmešnjave glede GB in Gib itd...)

    Imam pa tud jaz v prenosniku 2 RAM modula različnih proizvajalcev (ampak enak memory clock).

    Mogoče je problem v tem, da imaš različen memory clock (samo potem ne bi smel bit problem v tem, da ti ne pokaže 4GB).


    Probaj kubuntu 64 live cd in poglej kaj ti tam napiše (pod programi - sistem - sistemski nadzornik).

    Testiral sem tudi kubuntu 9.10 in kolikor se spomnim mi tudi tam pokaže pravilno, kar sklepam, da torej ni problem v jedru sistema.


    Pa si prepričan, da ti pokaže 2,8? Mogoče ti pokaže 3,8 pa si na hitro pogledal...
  • Pozdravljen !

    Sem pogledal miljonkrat ,verjami !
    Sem tudi na spletu iskal, najdel nekaj stvari ki bi naj pomagale kot recimo da rešim z server kernelom in ne pomaga enostavno !
    To je dejansko res da imam ploščici z različnimi hitrostmi.
    No bom pa probal dati dve isti, imam srečo da sem serviser imam nekaj ramov tukaj
    Tudi z live cdjem bom poiskusil in bom takoj javil če bo pozitivno !
  • matejmau je dejal/-a:
    Pozdravljen !

    Sem pogledal miljonkrat ,verjami !
    Sem tudi na spletu iskal, najdel nekaj stvari ki bi naj pomagale kot recimo da rešim z server kernelom in ne pomaga enostavno !
    To je dejansko res da imam ploščici z različnimi hitrostmi.
    No bom pa probal dati dve isti, imam srečo da sem serviser imam nekaj ramov tukaj
    Tudi z live cdjem bom poiskusil in bom takoj javil če bo pozitivno !
    Imaš grafično kartico integrirano na matični plošči ali posebej? Če je integrirana, potem del fizičnega RAM-a ponavadi uporabi grafika (ki nima svojega). Poglej v BIOS-u (shared memory size ali kaj podobnega).
  • Zdravo, sem zelo frišen v ubuntu, zato rabim kekaj pomoči. Imaminštaliran 9.10 32bitno verzijo, rad bi pa dobil verzijo64bit in nadgradil. Kje in kako? hvala
  • napsy Član Ubuntu.si
    Iz uradne strani skopiraš sliko za 64-bitni Ubuntu.
  • Cube Član Ubuntu.si
    sam upgrade trenutne nebo mozen, tako da pride clean install pride v postev dobis jo pa tu 64bitno:
    http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
    izbrati moras alternative options pod gumbom za download da izberes 64bitno razlicico.
  • matejmau probaj Ubuntu9.04 ,64-bit verzijo.

    Če ne najdeš rešitve pa počakaj do konca aprila ko pride nova verzija, mogoče bo boljše....
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.