Internet v Ubuntu?

Zdravo

Mene pa zanima kako je nasploh z strojno opremo v ubuntu. Ker mislim v kratkem presedlati na linux in me zanima kako stvari potekajo tukaj. Moram posebej najti driverje za linux? Za grafično ni problem se mjih našel, bolj me skrbi matična in mrežna kartica ki jo imam posebej vstavljeno..kako je s tem, ali linux avtomatsko namesti te driverje in potem deluje. Meni je le važno da bo net takoj deloval, potem bom že našel rešitev na spletu če bo potrebno.

lp

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Linux moduli se običajno samodejno naložijo, ko jedro ugotovi prisotnost naprave. Včasih je potrebno nastavljat dodatne parametre zelo redko pa nadgradit in prevest jedro. Tako da razen če imaš res kakšno eksotično strojno opremo je skrb odveč.
  • Neke eksotične kište nimam, imam samo edimax mrežno na novo vgrajeno. Potem pa sem lahko brez skrbi in prešaltam na
    linux:)
  • Cube Član Ubuntu.si
    najbols bos vidu ce das live cd od ubuntu notr pa vids kaj vse ti deluje in kaj ne...

    live cd ne posti nobene posledice na racunalniku in ni izgube podatkov ter obstojeci sistem bo se vedno ostal obstojeci.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.