Ubuntu namestitev

Lep pozdrav vsem skupaj.

Imam en problem:
Dobil sem Ubunta zraven PCFormata (Februar 2006). Datoteko iso sem zapekel na CD tako kot je potrebno nato sem rasetiral računalnik in kuj na začetku ko zazna da je disk v pogonu in ga želi zagnati mi mapiše: EMM386: WARING: ADDRESS LINE A20 ALREDY ENABLED. Če ima kdo kej pojma kaj to pomeni in kako se to odpravi mi prosim povejte, ker men se še sana ne kaj bi to lahko bilo.

Zanima me če bi lahko na disk, ki je razdeljen na dve particije namestil dva vidovsa. Na eno particijo bi namestil XP Pro na drugo pa linuxa UBUNTA.

Hvla za pomoč

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Kaj pa če bi zlodal "svoj" iso dol z neta pa zapekel. Ker čist mogoče je da je iso zjeban. Aja pa pečt morš na čim nižji hitrosti
  • Jaz imam tudi blazne težave s tem cdjem iz PCF. Downlovdi si .iso iz neta
  • Hvala za link.
    Zanimam me zakaj morš pečt z najnižjo hitrostjo.

    Hvala
  • uros17 je dejal/-a:
    Hvala za link.
    Zanimam me zakaj morš pečt z najnižjo hitrostjo.

    Hvala
    Zato, ker tvoj dragi pekač kdaj pa kdaj tudi kaj naredi narobej, te napake pa so pogoste premo sorazmerno z hitrostjo pečenja. Da poenostavim, pomembne podatke se vselej peče z manjšimi hitrostmi, ker to pomeni da bo nastalo manj ''napak'' pri peki. Zato mi pa ni jasno kaj mi bo pekač ki dela super ultra hitro, obenem pa naredi en zmazek iz podatkov; raje imam počasnejši pekač, pa je zato veliko bolj zanesljiv.
  • Hvala res nisem vedu se opravičujem Elrond
  • Elrond Član
    uredil/-a 20. February, 2006
  • Hvala za link.
    Zanima me kaj morš izbrati ko daš v nerutu zapeči sliko potem ti pa da na voljo (če klikneš jeziček) posnetek na enkrat, disk na enkrat, ali disk na enkrat(DAO)/96. V čem se razlikujejo?
    Hvala za odgovore.
  • uros17 je dejal/-a:
    Hvala za link.
    Zanima me kaj morš izbrati ko daš v nerutu zapeči sliko potem ti pa da na voljo (če klikneš jeziček) posnetek na enkrat, disk na enkrat, ali disk na enkrat(DAO)/96. V čem se razlikujejo?
    Hvala za odgovore.
    Ne vem točno v čem je razlika vendar jaz sem to pustil na miru. Lahko pa daš da zaključi cd.
  • Ok fantje, jaz sem čist nov tule.....hotel sem inštalirati ubuntu kot dual boot na laptop P3 850Mhz 256RAM cca. 8GB za ubuntu...(od 18)

    Sem si downloadal z interneta, lepo zapekel, vstavil v CD pogon, se začne inštalacija in kar naenkrat se pojavijo neke prelivajoče barve, iz zelene v vijolično in nato v belo, nakar se vse ustavi in ne gre naprej.....Sem poizkušal inštalirati samo server pa se je zgodilo isto. Nato sem inštaliral na desktopa na poseben disk in je šlo brez problemov.....razen tega da potem nisem našel gumba za internetno povezavo (ko sem jo usposobil je vse lepo delalo, razen z in y v firefoxu, ko pa sem restartal se ni hotlo povezati (nisem znal). Povezava je bila usposobljena-ethernet.

    Ne bi rad formatiral laptopa-kaj mi preostane? Pa še to ne vem če bi pomagalo, ker sumim da mi cd enota ne dela dobro in zaradi tega ne morem inštalirati.....V glavenem...rad bi imel desktop XP in laptop Linux, internet na obeh preko XP, delujoča mreža z vsem kar paše zraven...kok je to kej enostavno za enga nooba?
  • emanresu je dejal/-a:
    Ok fantje, jaz sem čist nov tule.....hotel sem inštalirati ubuntu kot dual boot na laptop P3 850Mhz 256RAM cca. 8GB za ubuntu...(od 18)

    Sem si downloadal z interneta, lepo zapekel, vstavil v CD pogon, se začne inštalacija in kar naenkrat se pojavijo neke prelivajoče barve, iz zelene v vijolično in nato v belo, nakar se vse ustavi in ne gre naprej.....Sem poizkušal inštalirati samo server pa se je zgodilo isto. Nato sem inštaliral na desktopa na poseben disk in je šlo brez problemov.....razen tega da potem nisem našel gumba za internetno povezavo (ko sem jo usposobil je vse lepo delalo, razen z in y v firefoxu, ko pa sem restartal se ni hotlo povezati (nisem znal). Povezava je bila usposobljena-ethernet.

    Ne bi rad formatiral laptopa-kaj mi preostane? Pa še to ne vem če bi pomagalo, ker sumim da mi cd enota ne dela dobro in zaradi tega ne morem inštalirati.....V glavenem...rad bi imel desktop XP in laptop Linux, internet na obeh preko XP, delujoča mreža z vsem kar paše zraven...kok je to kej enostavno za enga nooba?
    kar se mreze tice poskusi z ukazom:

    sudo pppoe

    ali

    sudo dhclient

    Predlagam pa ti da si raje omislis ruter kar se tiče mreže, ne pa da imas desktop pc kot switch.
    Ce pa ves na pamet gateway in ip ter subnet mask pa pojdi po temle vodicu
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hja treba je framebuffer ugasnt.

    Dej probej tm k te vpraša katero inštalacijo. Kuj tist prvi screen klikn F1 pa poglej po opcijah kako se framebuffer izklopi.

    Upam da bo pomagalo
  • Ja framebuffer je bil, hvala....zdej mam tako kot sem hotel....linux in xp na laptopu, desktop je pa xp.

    Zdej pa ne znam naštimat interneta na linux preko xp. Imam pa switch in zaenkrat ne mislim kupovati routerja....a moram to kje drugje vprašati?

    Off topic: A je ubuntu med težjimi linuxi al kako? Ker opažam da ima večina Mandrivo ali Suse. Ampak a nista tedva plačljiva?

    Lahko kar privat sporočilo če se komu da...., da ne bomo kle bluzili.

    Še enkrat hvala za framebuffer.
  • emanresu je dejal/-a:
    Ja framebuffer je bil, hvala....zdej mam tako kot sem hotel....linux in xp na laptopu, desktop je pa xp.

    Zdej pa ne znam naštimat interneta na linux preko xp. Imam pa switch in zaenkrat ne mislim kupovati routerja....a moram to kje drugje vprašati?

    Off topic: A je ubuntu med težjimi linuxi al kako? Ker opažam da ima večina Mandrivo ali Suse. Ampak a nista tedva plačljiva?

    Lahko kar privat sporočilo če se komu da...., da ne bomo kle bluzili.

    Še enkrat hvala za framebuffer.
    Ubuntu je med najenostavnejšimi in friendly-user linux distribucijami.

    če imaš adsl ali pač karkoli že imaš za en net prikloplen na switch, potem enostavno utakni kabelj v switch in zaženi "sudo pppoe".
  • Zanima me, kaj narediti, če vam instalacija Ubunta blokira bri razdelitvi diska? Reče mi, da medija za razdelitev ni mogoče najti in da naj preverim, če je disk trdno priključen! Seveda je, saj mi je eno uro nazaj tekel sveže nameščen XP Pro! Kaj naj naredim! Naj računalnik odnesem v bližnjo računalniško trgovino, da mi ga namestijo?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.