Internet radio

Zanima me, s katerim programom naj v konzoli oddajam radio v shoutcast server??
Uporabljam pa unubtu server.

LP

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    verejtno s tem // dvomim pa da je to v uradnih ubuntu repositorijih
    http://www.shoutcast.com/download-files
  • shoutcast ni v repozitorijih...ampak se ga preprosto sam odpakira pa zalaufa če se prav spomnem
    če pa iščeš kaj iz repozitorijev pa probaj 'icecast-server'

    če pa iščeš client za se konektat na server.. pol pa lahk probaš idjc
    sam sem ga uporabljal ..ni slab.. potrebuješ pa nekaj časa da ga zaštekaš :)
  • Sem začetnica na Ubuntu 9.10. Zanima me, kako lahko usposobim internetni radio - predvsem slovenske. Sedaj mi ne dela noben, ki je že vnešen. Odpiram s programom Rytmbox namestila sem tudi že VLC - pa nič. Je že kdo opisoval to napako in če bi bil kdo tko prijazen, da mi pripne link.
    Hvala
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Primer za Radio Center

    Greš na njihovo spletno stran, klikneš poslušaj v živo, nato pod alternativni predvajalnik desno klikneš na desno ikonico (winamp) in kopiraš naslov povezave, nato pa v Rhythmboxu klikneš na radio, nato v polju z radijskimi postajami desno klikneš in izbereš nova radijska postaja, prilepiš notri URL s Ctrl+V in klikneš OK.
    Nato izbereš radijsko postajo in klikneš predvajanje.

    V splošnem moraš pod novo radijsko postajo prilepiti povezavo s končnico .pls

    Upam da bo to pomagalo. Če imaš še kakšno težavo, kar pogumno
  • Sem poskusla pa javi:
    Your GStreamer installation is missing a plug-in.
    Tudi če spremenim končnico .pls ne gre.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Po moje je problem v kodeku.

    Kolikor poznam večina slovenskih postaj uporablja mp3 (izjema je Radio City, ki uporablja ogg).

    Rešitev je, da namestiš paket ubuntu-restricted-extras.
  • ursula100075 Član
    uredil/-a 29. January, 2010
    Preverila: res mi radio City dela drugi pa ne, ampak ko hočem inštalirati ubuntu restricted extras mi napiše:

    The action would require the installation of packages from not authenticated sources in potem me vrže ven.

    Kaj pa zdaj?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Tm te vrže ven ker nisi vpisala Y. Ker te gotovo vpraša ali želiš nadaljevati z inštalacijo iz ne authenticated sources.

    Uglavnem boš morala povedat kater radio ti ne dela. radio salamon dela BP

    Najbolj simpl je pa tale spletna stran: http://www.sloradio.com/sloradio/postajelist.php Samo klikneš na predvajaj in nato to m3u datoteko odpreš v vlcju. Simpl k pasulj
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.