kako se doda ttf. pisavo u ubunTu???

HeLouuu..

no jst bi bla zLoooo vesela če bi mi nekdo ta link po slovensk ''prevedu''... Pa če je kdo tok prjazn da bi še povedu kko se kj nrdi ;)

evo link: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=241196

Komentarji

  • pa če bi nekdo še povedu kaj pomen to rebuild font cache ???
    Lepooo prosiiim
  • emanresu Član
    uredil/-a 27. December, 2009
    1. copy the fonts into your /home/username/.fonts/ folder (create it if it doesn't exist) and then rebuild the font cache with

    2. sudo fc-cache -f -v

    SLO

    1. datoteke .ttf skopiraš v home/username/.fonts mapo (če je ne vidiš, pritisni ctrl + H in ti bo pokazalo skrite mape. pika (.) pred mapo pomeni, da je ta mapa skrita)

    2. V terminal napišeš ukaz sudo fc-cache -f -v. To je to.

    Rebuild font cache se naredi s tem ukazom...računalniku daš vedeti, da so na voljo novi fonti in po tem ukazu jih lahko najde (tako si jaz to predstavljam,hehe)
  • nezaaa Član
    uredil/-a 27. December, 2009
    amm.. kai pa je to terminal??

    sorii sam se ne spoznam tok na računalnike... prej sm windows mela in je blo čist na izi ka sm dala sam u kontrolno ploščo..

    drugač pa hvaLaa ;)
  • ctrl+alt+F2 se odpre t.i. terminal tu notri pišeš ukaze.

    ali pa Aplikacije-Pripomočki-Terminal
  • amm... problem je kr men sploh noče prekopirat u fonts mapo.. napiše mi napaka ob premikanju..

    pol pa k dam podrobnosti napiše še permission denied (da ni dovoljenja??)
    sam kko naštimaš da je ??


    soriii k vem da sm nadležna.... :S :S
  • V /home/username/.fonts nima biti kaj težav s premikanjem, ker je to tvoja domača mapa. Vklopi prikaz skritih map v Nautilusu.
  • emanresu Član
    uredil/-a 27. December, 2009
    To boš pa morala počakati na koga drugega....cmod smth, hehe.

    Iz kje in kako si pa dobila te fonte?

    EDIT: vmes ko sem googlal za rešitev je že reedemer napisal svoj post....

    mogoče je njen problem to, da ima nekdo drug pravice za te fonte in jih zaradi tega ne more skopirati v .fonts folder. Enkrat sem imel podoben primer.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.