monitor izgubi signal

Pozdravljeni!
Imamo sledeci problem, ki se dogaja v windows XP SP3 OS

Uporabljam CRT monitor znamke Samsung Syncmaster 1200 NF, in na določene intervale ko hočem preiti iz standby za monitor v delovanje se mi zgodi, da se zacne monitor cudno obnasati. Slike na monitorju ni, vendar
Lucka na monitorju za napajanje zacne 2x hitreje utripati
Edino kar lahko naredim je to, da ga izklopim iz napajanja za kaksno minuto, in monitor nato deluje spet normalno.

Ali se je ze kdo soocil z taksno tezavo.

monitor star priblizno 7/8 let. Od tedaj je monitor deloval minimalno vsak delovni dan od 8/9 ur.
Nekje sem zasledil da bi bila lahko tezava z kondenzatorji. A ve kdo kaj vec o tem povedati.

Trenutno sem zamenjal signalni kabel ter monitor prikljucil direktno na štrom, saj je bil prej na napajanje priključen preko UPS (to sem naredil zato, ker bi se znalo zgoditi, da je ze tudi UPS baterija slaba).

Za nadaljno inteligenco se vam zahvaljujem ! :D

Komentarji

  • Cube Član Ubuntu.si
    ja ubistvu tuki ni vec kaj dosti za carat ker je monitor pac star... res pa obstaja verjetnost da je problem v kondezatorjih(potrosenost).. sicer ce bi ga odprl pa na hitro pogledu pa ce je sam problem le v tem da je kje kak kondezator napihnjen , ga lahko zamenjas(majhen strosek)... drugace pa "go and buy LCD" niti ne dvakrat razmislaj...

    sicer pa zakaj bi sploh imel monitor prikljucen na ups? :D nima smisla :)
  • ja, zakaj na UPS, a ne bo delal ce zmanjka elektrike?
    Zato, da lahko zakljucis z delom, shranis in ugasniš računalnik.

    LCD vrjetno odpade ker potrebujemo monitor za kalibracijo barv na slikah.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.