Iščemo ljudi, ki bi bili pripravljeni testirati Me-TV

Napisal Matthai
Me-TV je program za gledanje digitalne TV pod Linuxom. Opisan je tule: https://slo-tech.com/clanki/09009/
image

Glavnemu razvijalcu sem pred časom predlagal da implementira autoscan kanalov, kar je tudi storil, sedaj pa potrebujeva čim več ljudi, ki bi zadevo testirali.

Kdor je pripravljen testirati, naj se prosim javi na irc.freenode.net na kanalu #me-tv in tukaj.
Kontaktna oseba je Matthai .

Pred tem pa navodila za namestitev development verzije.

Še opozorilo. Development verzija je nestabilna, lahko privede tudi do sesutja sistema (celo kernela oz. kernel DVB modula).

Torej. V ukazni vrstici napišite tole
mkdir me-tv-devel
cd me-tv-devel
bzr branch lp:~lamothe/me-tv/autoscan
cd autoscan/
./autogen.sh

sudo apt-get install build-essential gettext debhelper autotools-dev libxml-parser-perl pkg-config devscripts libtool intltool

sudo apt-get install libgnomemm-2.6-dev libgnomeuimm-2.6-dev libgtkmm-2.4-dev libgnet-dev libsqlite3-dev libvlc-dev libxine-dev

./configure
make
sudo make install

Sedaj lahko zaženete Me-TV (iz ukazne vrstice me-tv ali iz menija).

Ko bo izdana nova razvojna verzija (npr. po prijavi in odpravi napak), je treba seveda program updatati:

cd me-tv-devel/autoscan
bzr pull
make -j2 && sudo make install

Jaz drugače program tudi prevajam v slovenščino, če je slučajno kakšen prostovoljec, pa naj se tudi javi. Mimogrede, .po datoteke je treba poslati direktno Lamotheyu (in ne v Launchpad), ker bodo le tako zanesljivo vključene v končno stabilno verzijo.

Komentarji

  • Hehe sem ga hotel pred kar nekaj časa testirat pa se mi je zalomilo pri inštalaciji. To je blo pred kakimi 4 meseci. Sem namreč iskal neki program za DVB-S. Mam sat kartico, in večinoma programi ali niso imeli avtoscan ali pa ni sploh delalo kot sem pričakoval. Na koncu sem pristal na Kaffeine. Ki pa je odličen.

    No ko pa bom imel kaj časa, bom tega še enkrat probal namestit in izprobat, ampak DVB-S ker nimam DVB-T. Mislim pa da je ista stvar.
  • No najprej kot začetniku bi bilo bolje da napišete vrstni red inštalacij kot je treba. Sem mel rahel problem, ker je treba po drugem vrstnem redu vpisovat v konzolo....

    najprej:

    sudo apt-get install build-essential gettext debhelper autotools-dev libxml-parser-perl pkg-config devscripts libtool intltool
    sudo apt-get install libgnomemm-2.6-dev libgnomeuimm-2.6-dev libgtkmm-2.4-dev libgnet-dev libsqlite3-dev libvlc-dev libxine-dev

    potem pa vse drugo.

    In ko je vse uspelo....in zaženem program...ne morem dat avtoscan ker mam DVB-S in avtoscan dela samo za DVB-T.

    Torej sem zaenkrat jaz končal...razen če mi kdo priskrbi kanale za astra 19.2

    ;)

    LP
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.