Asus m2n-sli deluxe + AMD Phenom X4 9950

Vragec Član
uredil/-a 23. January, 2010 v Težave s strojno opremo
Pozdravljeni,

imam težavo s procesorjem v Kubuntu 9.04 in sicer.
V računalniku sem imel procesor AMD Athlon X2 5600+ in sem ga zamenjal s AMD Phenom X4 9950. (sistema nisem ponovno nameščal ... zakaj le saj uporabljamo vsi linux :D).
In sedaj mi v bios-u plata prepozna procesor takokot treba, v linux-u pa mi frekvenco napiše narobe.
Procesor mi deluje na 1300 mhz, nevem zakaj če ga pa plata prepozna normalno.

A kdo ve kaj bi lahko bilo narobe ? Ali bo potrebna nova namestitev sistema ? .. mislim, da se še mi kaj podobnega ni zgodilo. Moram pogledat, kako mi procesor prepozna live verzija.

lp, mr. Vragec
processor       : 0               
vendor_id : AuthenticAMD
cpu family : 16
model : 2
model name : AMD Phenom(tm) 9950 Quad-Core Processor
stepping : 3
cpu MHz : 1300.000
cache size : 512 KB
physical id : 0
siblings : 4
core id : 0
cpu cores : 4
apicid : 0
initial apicid : 0
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 5
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht syscall nx mmxext fxsr_opt pdpe1gb rdtscp lm 3dnowext 3dnow constant_tsc rep_good nonstop_tsc extd_apicid pni monitor cx16 popcnt lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy abm sse4a misalignsse 3dnowprefetch osvw ibs
bogomips : 5223.21
TLB size : 1024 4K pages
clflush size : 64
cache_alignment : 64
address sizes : 48 bits physical, 48 bits virtual
power management: ts ttp tm stc 100mhzsteps hwpstate

Komentarji

  • To je Cool and Quiet. Medtem ko procesor ni obremenjen, matična plošča samodejno zniža frekvenco. Ko se pojavi obremenitev, spet poviša frekvenco. S tem ni nič narobe, prihraniš pa na energiji. Če te moti lahko to izklopiš v BIOS-u
  • R33D3M33R: dvomim da je to to. Sem v BOIS-u disejblo to (prej je bilo na auto) in mi še vedno kaže isto.

    lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.