Ubuntu One bo prenešen na Windows

andrejZ Član Ubuntu.si
UbuntuOne je oblačna storitev, ki omogoča shranjevanje in usklajevanje podatkov med več računalniki.
image
Ena od njenih večjih pomanjkljivosti je omejenost delovanja na Ubuntu oziroma Linux, saj mnogo uporabnikov poleg Ubuntu-ja poganja tudi računalnike drugimi operacijskimi sistemi.

To se bo v prihodnosti spremenilo, saj nameravajo razvijalci na razvijalskem šprintu konference PyCon 2010 opraviti precejšen del prenosa na operacijski sistem Windows.

Razvijalci menijo da bo to UbuntuOne približalo konkurenco in povečalo zanimanje uporabnikov.

Vir: omgubuntu.co.uk

Svoje mnenje o UbuntuOne lahko napišete v komentarje

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ubuntu one sem poskusil avgusta, ko je bil še v beti. Imel je mnogo težav, zato me ni navdušil in sem začel uporabljati dropbox.

    Ko bo prejel še kakšne druge zanimive dodatne zmožnosti, poleg usklajevanja sporočilc, bom ponovno premislil o njegovi uporabi.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Vsekakor zelo dobra poteza.

    Tudi sam trenutno uporabljam Dropbox in sem z njem zelo zadovoljen (všeč mi je hiter razvojni cikel in poslušanje komentarjev in želj s strani uporabnikov).

    Glede same funkcionalnosti trenutno Dropbox še vedno vodi, ampak pri Ubuntu One mi je pa všeč ravno odprtost.

    Po moje je tudi zaradi te odprtosti velika verjetnost, da bo Ubuntu One po funkcionalnosti v bližnji prihodnosti tudi dohitel in prehitel Dropbox.

    Potem pa ostane še samo vprašanje cene in zanesljivosti (trenutno je Dropbox cenejši, za shranjevanje datotek pa tako oba uporabljata Amazon S3).

    Je pa zanimivo, da sta oba odjemalca (tako za Ubuntu One kot tudi Dropbox) napisana v Python-u.
  • A ve kdo, če se da zadevo dobiti za Hardy?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.