Nov GIMP bo imel celoten vmesnik v enem oknu

Na Arstechnica so se lotili preizkusne verzije GIMP-a (odprtokodne alternative PhotoShopu) 2.7.1, ki bo decembra 2010 postal stabilna različica 2.8. Izpostavili so glavno novost in sicer nov uporabniški vmesnik, ki odslej ne bo skupek oken, ampak bo vse integrirano v enem oknu. Vmesnik z več okni, ki ga je GIMP imel sedaj, je bil pogosto kritiziran, saj se je neizkušen uporabnik v poplavi oken hitro zmedel. V primeru več odprtih slik pa bodo vse odprte v enem programu, med njimi pa boste izbirali preko tabov. Poleg enookenskega vmesnika, bo še vedno na voljo tudi stari način, ki bo pridobil nekaj dodatnih funkcij. Vsekakor je do decembra še dosti časa, da se nov vmesnik še izboljša. Več v izvorni novici.
image
vir: LWN.net

Komentarji

  • Kami Član Ubuntu.si
    Imho dobra poteza, se pa ta funkcionalnost tako pričakuje že zelo dolgo.
  • bf4ed Član
    uredil/-a 9. February, 2010
    Kooooončnoooo. Tista razčlenjena okna itak nimajo prednosti...
    Mi je tisto šlo na živce in mi še gre...:/

    Zdaj pa da vidim če mi uspe gor dat testno da sprobam...
  • se strinjam, eno okno je boljse...
  • Jaz sem se več-okenskega vmesnika pravzaprav že navadil, saj se da orodja združiti v zavihke v glavnem oknu. Sem pa kljub temu navdušen nad njihovo potezo.
  • je bil že čas :)
  • Več oknov, compiz in miš z več gumbi = zakon.
    Namreč:
    na en gumb miške pripneš funkcijo, da se razpostavijo vsa okna (ali pa vsa, le toolbarji ne; po želji).
    V poenotenem vmseniku, ki ima povrhu vsega še tabe za več slik, se moraš mučiti in zadeti tabe, če hočeš na pravo sliko priti.
  • napsy Član Ubuntu.si
    uredil/-a 11. February, 2010
    GIMP z enim samim oknom postane tudi kompitabilen z ostalimi, ne-skladovnimi WM-ji.
  • Cube Član Ubuntu.si
    no to sem pa tudi sam mocno pricakoval :)
  • bl4z Član Ubuntu.si
    mene pa najbolj moti, da so bili menuji veznai na posamezno okno od slike // skoz se lovim s tem // a je moznost, da bi ze sporbu to za ubuntu kje
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.