[rešeno] Genius zvočna kartica

Po dolgem času sem spet prišel pogledati na tale forum, ker ne zdržim na tem Windowsu in pogrešam moj linux, ki sem ga imel na moji stari 'kišti.'

1. Dobil sem neko zvočno kartico Genius Sound Maker Value 5.1 in me zanima, če obstajajo gonilniki zanjo. Na strani piše samo za neke stare (2001).
http://www.genius-europe.com/en/produktdetail.php?ID2=40&ID=30&ID3=80

lp

Komentarji

  • Čip ima verjetno od C-Media (CMI8738?) in bi zato morala delati brez nameščanja dodatnih gonilnikov.
  • Sega Član
    uredil/-a 26. February, 2010
    Je. no fajn, hvala. :) zanima me še, kako naj povežem. Na plošči so trije priključki (slika). dvema piše CD-in, enemu pa Aux-in. Zanima me s čim jih povežem.

    Tile priključki.
    image
  • Cube Član Ubuntu.si
    ni ti jih potrebno prikljapljat... aux je da predvajas zvoke iz npr usb-ja, cd pa da lahko direkt predvajas iz cdroma(mislim da ne omogoca mp3jev).. tako da use kar moras narediti je plug'n'play ;D
  • Vključil sem jo, vendar mi še vedno noče predvajat preko nje. Singal prihaja iz intergrirane. Se pa sliši šumenje. Se da to naštimat v samem sistemu ali je potrebno iti v Bios?
  • Zvočno kartico izberi preko asoundconf-gtk
  • Aha. Hvala, nekako mi je uspelo, ko sem malo spreminjal nastavitve za glasnosti zvoka. Zvočna je torej rešena. za zdaj :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.