nek hardware problem?!

fantje rabim pomoč, računalnik se mi je skos resetiral in sem nekaj časa nazaj formatiral zadevo, računalnik se je sicer malo manjkrat se resetiral ampak se je še zmer, zato sem rekel da še 1x poizkusim formatirat, ko sem sistem postavil, se je s5 začel resetirat :mad: prepričan da je vzrok v napajalniku ali ramu sem z druzga kompa (delujoč seveda) vzel oboje ven in zamenjal, problem se je ponavljal, ko sem namontiral nazaj star napajalnik in ram, sem poizkusil z drugo različico windovsov, potem se mi je pa med inštalacijo začel pojavlat blue screen, katera koli različica winsov mi rukne ven blue screen. zdele bom poizkusil še z ubuntujem, ampak to mora bit nek hardware problem se vam mogoče sanja kaj bi bilo??
napajalnik, ram in grafično sem menjal in ni blo nič bolje.
komp je pa pentium 4 ht 3.0ghz 2gb rama ddr1, ati radeon 9200,

uglavnem res bi prosil za pomoč ker potrebujem računalnik za šiht in se mi malo mudi :(
«1

Komentarji

  • predvidevam da si že pregledal procesor in počistu nesnago na ventilatorju?
    (tudi meni se je resetiral zaradi pregrevanja)
  • to je bilo prvo kar sem naredil,

    evo zdele je ubuntu zmrznil na 5% :(
  • glede na to da si več ali manj vse zamenjal ostane dvoje
    procesor ali matična..
    a tu deluje ubuntu liveCD ? poskusi ga uporabljat neki časa pa poglej če pride do reset-a
  • ubuntu live cd mi je deloval sicer nisem imel tok dolgo časa prižgan da bi se resetiral, bom danes probal live cd še 1x

    image

    evo takle blue screen mi ven vrže če zna kdo razbrat problem iz tega:|
  • Tole ni windows forum :P
    Ampak ker smo pri ubuntu.si prijazni :D ti bomo ponudili tale link http://groups.google.fr/group/microsoft.public.windowsxp.help_and_support/browse_thread/thread/d7894a2624976ad1

    Tale link http://tinyurl.com/yex24ku je pa tudi uporaben ;)
  • ja wem da ni windovs forum, SAMO če obvladate linux mate winse v mezinčku :D no to je moje mišljenje :D
  • R33D3M33R Član
    uredil/-a 29. March, 2010
    Kaj pa slabi sektorji na disku ali okvarjena matična plošča? Poglej če so kaki kondenzatorji napihnjeni.
  • no ponovem ni več blue screena ampak samo zmrzne če se ne resetira :(
    kondenzatorji zgledajo ok na plati, zdele bom probal ubuntu live cd da pregleda disk... uglavnem še mal pa bo letela kišta skoz okno
  • A memtest (na Ubuntu CDju) si že pognal?
  • bully Član
    uredil/-a 29. March, 2010
    ja pravi da je ok =) ravno kar mi je live cd zmrznil in utripata caps lock in scroll lock lučki WTF?

    mam eno vprašanje kar se tiče procesorja, ali lahko kar zamenjam procesor na kompih če imata plati isti soket ali moram še kaj nastavljat?
  • Mislim na memtest, ki ti testira RAM in ne tisti, ki ti testira CD. Utripanje lučk pa pomeni Kernel Panic.
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Mislim na memtest, ki ti testira RAM in ne tisti, ki ti testira CD. Utripanje lučk pa pomeni Kernel Panic.
    ja sem ravno tega zagnal in pravi da je ok

    zgleda da bom mogu na ta komp k je gor ubuntu, windovs naložit :( :(
  • Probi vzet ven baterijo od BIOS-a za ksno minuto, in nato jo dej nazaj notr. mogoce bo pomagalo
    http://www.technibble.com/articlecontent/2007/12/remove-bios-battery.jpg

    Ce imas slucajno USB prikljucke, izkljuci vse, probaj uporabiti PS/2 prikljucke...
  • lohk bi bil tud kak slab kondenzator na plati kriv.
  • @kubanc: baterijo sem vzel ven, prav tako sem odstranil VSE nepotrebne gađete like mrežna, zvočna itd odstranil vse naprave ki so priklopljene prek usb ali česa drugega,

    zdej mogoče lahko edino še lahko probam dat notr drug procesor... samo ne wem če je to tako enostavno plug and play :D razdret ni problem in zamenjat samo pol ne wem kaj je treba še narest... če je kej treba?

    @rejven: plata zgleda ok, kako bi lahko preveril pa ne wem (razen zgornega načina da izločim procesor)
  • 1.)Dej probej dat notr drug disk...
    2.) probej LIVE CD zagnat, in ce ti dela normalno, potem (vrjetno)ni procesor kriv...
  • disk bom probal danes menjat, drugače mi program dparted (?) iz live cdja ne zazna nobene napake na disku, med tem ko mi na drugem kompu kjer je doma ubuntu skos javla da ma disk meny bad sektors, pa dela tako da ne wem če bi bil lahko disk tle kriv :(

    live cd mi zmrzne po nekaj časa,

    trenutno se doma laufa memory test iz ubuntu cdja, sicer sem ga že 1x laufu ampak samo 1 test, sm gledu po netu in kao je pametno dat za dalj časa testirat... zanimivo mi je da ko laufa tale memtest ne zmrzne ali se resetira... no včeraj ni, bom videl ko pridem domov če je prišlo do tega danes :(
  • probej zamenat kabel ki gre iz diska v plato (IDE, sata cabel?....)
    Probej dat kabel ki gre iz diska v maticno v drug slot...
  • bully procesor zamenjat ni noben problem samo pazit moraš, da je za isto podnožje in da ga plata podpira (včasih je potrebna nadgradnja biosa). ampak procesor v 99.99% ni kriv edino če bi se enormno pregreval (npr slab kontakt med procesorjem in hladilnikom). Vseeno pa vmeni hladilnik dol, spucaj hladilnik in proc, ga namaži z novo termalno pasto(ne pretiravaj s pasto, tanek nanos), ter seveda spucaj hladilnik če ga še nisi dobro. P4 so ble kr pečke in se zelo greli ( sploh northwood če me spomin ne vara:) )
  • hmm ja ostalo mi je le še proc in plata, pod vprašajem drugo dela... ja kot sem omenil prej mi je zanimivo da mi v memtestu ne štekne/se resetira, sem ga laufal 8 ur in ko sem prišel domov je še kar normalno delal...

    bom zamenjal še proc, pa da vidmo kaj bo pol... moram razdret oba kompa, sem iskal po goglu kakšno podnožje imata procesorja ki jih imam in nisem nič našel, bom vzel ven in primerjal :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.