Ubuntu Open Week ta teden na IRCu

andrejZ Član Ubuntu.si
Tako kot že nekajkrat izidu stabilne različice Ubuntu sledi dogodek Ubuntu Open Week, ki se je začel včeraj , 11.10., trajal pa bo do petka 15.10.

Ubuntu Open Week je kombinacija spletih inštrukcij in sej vprašanj in odgovorov o tem kako se vključiti v dinamično Ubuntu skupnost.

Na Ubuntu Open Week lahko :

[list=*]
[*]izveste nekaj o Ubuntu projektu[/*]
[*]klepetate s ključnimi razvijalci distribucije Ubuntu[/*]
[*]izveste vse o skupnosti in njeni povezavi s Canonical[/*]
[*]sodelujete v seji vprašanj in odgovorom z Markom Shuttleworthom, ustanoviteljem distribucije Ubuntu[/*]
[*]izveste več o Ubuntu Desktop, Server, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu, Ubuntu Studio, Mythbuntu ter UNR in jih prejmete.[/*]
[/list]

Ubuntu Open Week bo potekal v klepetalnicah #ubuntu-classroom in #ubuntu-classroom-chat na strežniku freenode.

Podroben urnik predavanj lahko najdete tukaj .


Za vaša vprašanja v slovenščini pa sta vedno na voljo #ubuntu-si in irc.freenode.net (splošna vprašanja) in slovenski-prevajalci@partychapp.appspotchat.com (stik dodajte med svoje stike jabber/google talk) za vprašanja povezana s prevajanjem.

Komentarji

  • Lep pozdrav,

    Mene zanima kiri Irc program uporabljate za Ubuntu.

    Hvala
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Jaz uporabljam kar empathy, ker je privzeti program in za moje potrebe IRC-anja deluje dovolj dobro.

    Dodaš nov račun, za strežnik izberi freenode, in vtipkaj svoj vzdevek in geslo.
  • Ko smo že ravno pri tem :) S stvarjo res nikoli nisem imel opravka in nimam pojma, kako se na server sploh prijavim in kje ustvarim/dobim up. ime in geslo. Hvala! :)
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Navodila korak za korakom so tukaj - http://www.wikihow.com/Register-a-User-Name-on-Freenode
  • Kaj je s tem slovenski-prevajalci@partychapp.appspotchat.com? V pidginu sem dodal v mojem jabber accountu sobo "slovenski-prevajalci" na strežniku "partychapp.appspotchat.com", pa mi ne najde hosta. Ali delam kaj narobe?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Ne dodaj klepetalnice ampak stik, tako kot če bi dodal moj.prijatelj@gmail.com.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.