VOIP programi

Zanima me če je kdo preizkusil kakšen drug program za VOIP na linux-u. neki sm slišal o H323 protokolu, ki je menda standard. Prov tko sm slišal da Skype nima glih največjega tržnega deleža na tem področju. Kaj potem ljudje za VOIP uporabljajo ?

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    to .. http://gnomefiles.org/app.php?soft_id=60 (ekiga po novem .. vcasih je blo to gnomemeeting)
  • napsy Član Ubuntu.si
    Skype, Gizmo, WengoPhone, Ekiga, gaim (CVS verzija).
  • bl4z Član Ubuntu.si
    drgac pa skoda da ventrilo nima linux clieta .. to pa res pogresam .. ker teamspeak .. se slis veeelik slabs k ventrilo .. po drugi strani ima pa server managment boljsi .. ampak to ni cist ista skupina programov ...
  • Ma ne vem...Upam da bo vse skup prešlo na en normaln standard in da ne bo tle vsak svojga uporabljal. Glede na to da se o VOIP dost govori bo moglo bit tko počasi. Upam da se ne bo ponovila zgodba z doc formatom ko bo ena firma mela monopol tisti k pa odstopamo pa .....ga najebamo
  • christooss Član Ubuntu.si
    Glede na to da bo google se neki s tem ukvarjal VOIP lahko pričakujemo open format.

    Mislm pa da od firmc ne mormo pričakovat nekega preboja v MONOPOL(y) družbo.

    Cko da spet je vse na Googlu da forca en format pa da male firmce njegov format includajo notr.
  • Zanima me ali je komu uspelo povezati Ekigo in Siolovo Voip telefonijo (komunikator) in če je kako? Meni nekako ne uspe...
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.