Velike log datoteke

V /var/log/ se mi kar naprej pojavljajo datoteke kern.log in sys.log veliki skupaj prek 500 MB, zato mi velikokrat zmanjka prostora na root disku. Kolega mi je omenil da je možno zmanjšati logiranje na samo errorje recimo ampak ne ve kako se to naredi. Mogoče kdo ve kako bi to naredil?
«1

Komentarji

  • bl4z Član Ubuntu.si
    v bistvu cudno da nimas logrotate .. k ti zmeri vec kt en tedn stare loge z gzipom zazipa .. in zasedejo veeelik manj .. drugace je pa to sistemski job deamon, ki logira zadeve sistemske in od programov, ki mu posiljajo loge .. torej se to nastav v programih smaih, ki ti pac logirajo za kernel pa ne vme kje se nastav
  • Torej sem po domače povedano v k**** ?
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ne .. prvo si instaliri logrotate .. kako pa se kernel log level zamnsa bomo ze pogruntal :)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Za logiranje kernel log sporočil skrbi klog daemon.

    Če več nočeš kernel log fajla, killaj klogd.

    Za system log pa skrbi syslog daemon

    Če pa tega več nočeš, pa killaj syslogd
  • bl4z Član Ubuntu.si
    log mora bit ... sistem brez loga === windoze :P

    salo na stran .. to si najprej nastav http://packages.ubuntu.com/breezy/admin/logrotate pa potme povej ce je se tak problem
  • Tudi sam sem doživljal podobne probleme. Na koncu sem ugotovil, da je bila mrežna kartica slaba in je neprestano pekinjala. Logi so se pa pisali.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    ja sej .. ce neb blo loga to nebi pogruntu .. zato so pa logi :)
  • logrotate sem imel že nameščen.
  • Živjo,

    meni je danes javil, da mu spet zmanjkuje prostora. Pregledovalnik diska je nato naredil scan in ravno tako imam največ zasedenega v var\log mapi.

    2 loga: mail.log.1 in mai.err.1 imata vsak po 2,8 GB. Ostali taki mail logi so zazipani in imajo po 16 MB. Zakaj ta dva nista zazipana in kaj naj zdaj naredim?

    hvala,
    kuharcek
  • A imaš mogoče kak mail server gor?
  • ne, nimam mail serverja, je pa res, da uporabljam evolution in odkar sem naredil obnovitev v novejši verziji se mi stalno pojavljajo neka opozorilna sporočila, da je pošta sicer bila poslana, ampak so bile neke težave.

    Prav tako imam od takrat poleg običajnih map za pošto tudi user@local host mapo.

    lp
    kuharcek
  • Hmm..mogoče ti pa pošilja kak rkithunter ali kaj podobnega maile na localhost..

    kaj ti izpiše
    dpkg -l *mailx*
  • Tole dobim:

    Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Inst/Conf-files/Unpacked/halF-conf/Half-inst/trig-aWait/Trig-pend
    |/ Err?=(none)/Reinst-required (Status,Err: uppercase=bad)
    ||/ Name Version Description
    +++-==============-==============-============================================
    un bsd-mailx (no description available)
    un mailx (no description available)
  • Zdaj sem šel v nastavitve pogledat račune in poleg običajnih računov, ki imajo protokol pop, je bil tud ta račun user@localhost in sicer s protokolom mbox. Enostavno sem ga onemogočil in bom zdaj videl kaj bo.

    Sicer ne vem, če je to kaj povezano z log-datotekami.
    lp
    kuharcek
  • kuharcek Član
    uredil/-a 24. February, 2012
    danes spet isto opozorilo in log datoteke spet niso zazipane
  • emmm ... probaj
    tail /var/log/mail.log.1
    ter
    tail /var/log/mail.err.1
    ta dva ukaza naj bi ti izpisala zadnjih deset vrstic mail.log.1 ter mail.err.1 ... iz teh vrstic boš vidu kaj ti polni mail loge ..in boš lahko zbrisal če ni nič pomembnega
  • Kaj pa če bi naredil skripto, ki bi zipala dnevnike in jo dal v cron?
  • Treba je odpraviti izvor težave in ne njene posledice :P
  • Just saying ;)
  • Oboje mi izpiše naslednje sklope:

    Feb 19 07:36:00 user-laptop citadel: DB: not a restored transaction
    Feb 19 07:36:00 user-laptop citadel: DB: PANIC: Invalid argument
    Feb 19 07:36:00 user-laptop citadel: bdb(): PANIC: Invalid argument
    Feb 19 07:36:00 user-laptop citadel: bdb(): txn_commit: DB_RUNRECOVERY: Fatal error, run database recovery

    in to se potem ponavlja
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.