[rešeno] Edimax EW-7717UN

2»

Komentarji

  • Hojla

    Meni je v resnici ime Matjaž. Če si tudi ti MATJA_KAE_92 v resnici Matjaž..... No, ja, Matjaži bi morali držati skupaj. Vsaj meni se tako zdi.

    Ampak za psevdonim sem si pa izbral Poni. Zato, ker se mi zdi prav primerno trčeno.

    Poni
  • Poni je dejal/-a:
    Hojla

    Meni je v resnici ime Matjaž. Če si tudi ti MATJA_KAE_92 v resnici Matjaž..... No, ja, Matjaži bi morali držati skupaj. Vsaj meni se tako zdi.

    Ampak za psevdonim sem si pa izbral Poni. Zato, ker se mi zdi prav primerno trčeno.

    Poni
    OK. Meni je tudi v resnici ime Matjaž.
    Ampak to še ni razlog, da ne prebereš zasebnega sporočila, ki sem ti ga poslal.
    Prmejkrvavfrdamanduš!
  • Je pa razlog to, da mi telekomande preveč ne dišijo.


    Poni :P
  • Kakor želiš.

    Namreč: izpiše ti
    rt2870 : driver installed
    device (7392:7717) present

    Ti obenem praviš, da ti sistem kartice ne zazna, kar je seveda čisto bosa. Še kako ti jo zazna.
    Težava je torej tam kot običajno: med stolom in tipkovnico. :D
  • Slučajno sem nekje našel navodila za rokodelski način krotenja USB brezžičnega vmesnika.
    Vmes je tudi ukaz: tail -f /var/log/messages. Takle pa je bil izpis ob priklopu 7717:

    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 223.920052] usb 1-5: new high speed USB device using ehci_hcd and address 5
    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 224.070225] usb 1-5: configuration #1 chosen from 1 choice
    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 224.103436] Disabling lock debugging due to kernel taint
    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 224.118862] ndiswrapper version 1.55 loaded (smp=yes, preempt=no)
    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 224.260025] usb 1-5: reset high speed USB device using ehci_hcd and address 5
    Jan 23 18:28:45 mint loadndisdriver: loadndisdriver: load_driver(358): couldn't load driver rt2870
    Jan 23 18:28:45 mint kernel: [ 224.453216] usbcore: registered new interface driver ndiswrapper


    Kar pomeni, da vendarle ni vse tako lepo kot v pravljici.

    Prav zato, ker ni vse skup prav nič pravljično, pa sem si zmislil en hec. Kaj, ko bi kar vrgel puško v koruzo, če že ne morem spraviti koruze v puško, pa bi kar kupil nov USB WLAN vmesnik.

    Mogoče pa obstaja kak tak USB WLAN vmesnik, ki ga nuca dosti veliko ljudekov, da se je šefom od ubuntuja splačalo spraviti podporo v jedro (jedrnata rešitev). Pa bi prosil vse vesoljno občestvo, naj mi svetuje, kateri vmesnik naj nabavim, da bo dobro delal v Ubuntu in pa Mentolu. Najraje takega, da ima čimboljši sprejem. Da lovi dva štuka gor ali pa dol - v hiši z lesenimi stropi in opečnimi stenami, seveda.

    Zgolj za ilustracijo: 2 vmesnika, ki sem ju imel čast preizkusiti.
    Jaht WN 1011U(E) ima ponavati 2 - 3 črtice od štirih. (čipset zd1201)
    Edimax 7717 pa ima večinoma kar vse štiri. (čipset rt2870).

    Na straneh od Ubuntuja je sicer gromozanski seznam USB WLAN vmesnikov. Ampak tam so navedeni čisto vsi vmesniki vseh časov. Jaz pa bi raje samo seznam takih, ki so trenutno v prodaji. Kaj mi koristi na primer, da vmesnik Edimax 7710 krasno dela v Linuxu (zelena barva v tem seznamu), če pa ga že dolgo več ne izdelujejo in prodajajo.

    Za konec pa še ena mislica: Matjaži vseh dežel, združite se!

    čiv-ćiv


    Poni
  • Ni problem. Jaz vem za eno USB kartico, ki z ndiswrapperjem deluje. Reče se ji Edimax EW-7717UN.

    Hočeš komplicirati, kjer ni kaj komplicirati. Pa daj. Tvoja izbira.
  • Mene zanima zakaj še nisi pretvoril rpm v deb?
  • Oprostite, malce sem šlampast. Šele včeraj sem šel in pretvoril RPM-je v DEBilčke. Pa v štalco z njimi. In, saj ne boste verjeli, dela! Neverjetno, po vseh teh matrungah tako preprosta rešitev. Res pa je, da sem medtem uspel pokvariti zadevo (Linux Mint 9 Live), pa sem jo moral instalirati znova. Potem pa sem kot prvo instaliral zgoraj omenjeni pretvorjeni paketek. Pa kar brez znamk in poštnega štemplja.

    Hm, ampak vseeno je zadaj ostal rahel dvom. Namreč paketa sta dobljena iz repozitoriuma od Fedore 12. kako bo pa zdaj z updateljni? Hmmmmm..... Pa, ali bo ta zadeva delala v Mentolu 12, ali kateri pač že bo LTS? No ja, počakati moramo, pa bomo videli.

    Hvala vsem, ki ste pomagali.

    Za konec pa še mislica: Matjaži vseh dežel, združite se!


    Poni
  • Posodobitve boš nameščal tako, da boš pretvarjal rpm v deb znova in znova. Sicer pa: če dela, ni potrebe po posodobitvah :D
  • To je seveda res. Problem je samo v tem, (ali morda problemček), da robe nisem dobil z uradnega Fedorinega repositoriuma, ampak z http://rpmfusion.org/. Ta repositorium pa ima od sobote težave. Njegovi deli niso dostopni. Namreč podstran z linkom do rpm paketa, s katerim ta repositorium dodaš na seznam repositorijev v programu yum. Pa stran z navodili, kako to storiš. Pa tudi dostop do samih repositorijev ni mogoč. No ja, zdajle, ko tole pišem, pa je dostop do same vsebine repositorijev spet mogoč. Morda pa imajo samo vzdrževalna dela. Je pa čudno, da ni o tem nobenega obvestila.
    Kdo ve, morda pa bodo podporo za 7717 kdaj dodali v jedro.

    Še zanimivost za konec. Z ukazom iwconfig v konzoli izvem, da se naprava sistemu predstavi kot RT3070STA. Čipset pa je v resnici RT2870. No ja, važno je, da dela.

    čiv-čiv


    Poni
  • Dragi moji tatatatirci

    Naj vam za konec te pravljice povem še, kaj sem ugotovil na koncu.

    Zdaj sem pa pogruntal, v čem je štos. Najprej sem šoferja za Edimax 7717 - rt2870 instaliral narobe, zato pa ni deloval. Pa bom opisal najprej napačen način potem pa še pravega.

    Napačen način:
    Najprej sem instaliral Windows driver v grafičnem načinu z orodjem ndiswrapper. Ni delovalo. Niti po restartu ne. Sistem sploh ni hotel poznati vmesnika.
    Nato sem odstranil tega šoferja in - brez restarta - instaliral tista dva paketa, ki sem ju dobil pri rpmfusion in z alienom predelal v DEBilčka. Še vedno ni delovalo. Niti po restartu ne. Sistem še vedno ni hotel poznati vmesnika.

    Na srečo vse tole zaenkrat samo testiram v live verziji na USB ključu, tako da sem lahko formatiral zadevo in znova instaliral od začetka.

    Zdaj pa pravi način:
    Najprej in čisto najprej sem instaliral pretvorjena DEBilčka. In ne boste verjeli, delovalo je takoj, brez restarta sistema.

    Je pa hecno, da je tale Mentol bombon tako picajzlast glede vrstnega reda. Pa sem bral v revijah, naj bi bil Ubuntu prijazen do uporabnikov telebanov in enostaven. No ja, meni se to ne zdi ravno prijazno, da moraš tako paziti na vrstni red. Za povrh pa še ne moreš povsem odstraniti napačnega šoferja. Saj zato po mojem ni hotel delovati ta pravi, ker sem prej instaliral napačnega. Po odstranitvi z istim orodjem (ndiswrapper) pa je očitno v sistemu ostalo še nekaj smeti, ki so onemogočale delovanje ta pravega šoferja.
    Da ne pozabim, Mentol pa je isti šmoren, le da veliko lepši. Torej, glede prijaznosti bodo morali še kaj narediti.

    Telebansko prijazen pozdrav pošilja


    Poni
  • Luknje v znanju si malo pokrpal z domišljijo.
    Tako so se rodila verstva. :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.