[rešeno] problem z grafično na asus plati

kupil sem nov PC asus plata z integrirano grafiko ATI Radeon HD 4290 in šest jedrni amd procesor 3,20 ghz
in mi grafika večkrat nagaja tako da me vrže enkrat iz celega sistema ven drugič se komaj nekako prižge
potem pa spet dela normalno
če je komu težava znana mi naj kdo od vas pomaga,ker za 650 eur kišta mora delat

Komentarji

  • lohk je problem z napajalnikom , lohk bi bla tud plata kriva , rami ...
  • je že druga plata ker je sralo na polno in ista zgodba

    imam nove gonilnike jih pa ne znam naložiti,ker ubuntu je meni nov

    to spodaj sem dobil na internetu pa ne znam inštalirati

    ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run

    ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run.part
  • greš v konzolo pa napišeš

    sudo sh ati-driver-installer-11-2-x86.x86_64.run
  • ,da nimaš kakega starega napajalnika ( <300w) ker x6 kar precej porabi
  • Serija HD 4xxx tako ali tako najlepše deluje z odprtokodnim gonilnikom "radeon", vendar ne z uradno različico.
    Lahko namestiš Ubuntu Tweak, omogočiš ppa vir "X Update" in posodobiš sistem,
    lahko pa poskusiš Slobuntu, ki ima vse to že vključeno.
  • Namesti gonilnik fglrx iz skladišča. Lahko pa nekam prilepiš vsebino /var/log/Xorg.0.log.
  • zdaj po teh posodobitvah dela kar v redu ,problem pa je ko gledam filme ko imam nastavljeno v- možnosti videza- na normalo ali na dodatno mi filmi rada slika vijuga in me to moti
    pri prejšnem PC-ju sem izklopil vidne učinke in je bilo v redu ,na tem PC-ju se pa vse sesuje in mam sliko zanić oz. sploh ubuntu poklekne in se slika popači (vse se upočasni in bog ne daj da restartam PC) in potem ko vrnem nastavitve nazaj je pa spet v redu
  • strauski je dejal/-a:
    zdaj po teh posodobitvah dela kar v redu ,problem pa je ko gledam filme ko imam nastavljeno v- možnosti videza- na normalo ali na dodatno mi filmi rada slika vijuga in me to moti
    pri prejšnem PC-ju sem izklopil vidne učinke in je bilo v redu ,na tem PC-ju se pa vse sesuje in mam sliko zanić oz. sploh ubuntu poklekne in se slika popači (vse se upočasni in bog ne daj da restartam PC) in potem ko vrnem nastavitve nazaj je pa spet v redu
    Če uporabljaš Smplayer, nastavi Nastavitve - Splošno - Video - Output driver - gl (fast - ATI cards) ali xv(0- Radeon Textured Video).
  • to temo zdaj lahko zaprete ,boljše ne bo kot je
  • Pred par dnevi sem naložil Ubuntu 11.04 in zadeva z grafiko zdaj deluje normalno
    pod dodatni gonilniki nisem omogočil driverja ,če pa ga omogočim se celoten PC ustavi oz. RAM-e izklopi in moraš vse od začetka inštalirati
    grafika ATI Radeon HD 4290 je integrirana v plato in je ves postopek drugačen in zanimivo da grafika dela sto na uro.
    Se pravi po končani inštalaciji Ubuntu 11.04 ne omogočaš driverja tudi iz uradne Ati-jeve strani ne.
    Toliko da se ve kako sem to odpravil.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.