[rešeno] nadgradnje iz ubuntu 10.10 v 11.04 nikakor ne morem nadgradit

2»

Komentarji

  • povejta kateri sta vajini grafični kartici
  • Grafična NVIDIA GeForce 8600m GT 512 MB
    Vsekakor je problem z gonilniki.
    Ko jih namestiš, vse zašteka.
  • GeForce GT 430 1024 mb

    zdaj sem moj drugi PC nadgradil in težava je popolnoma ista -
    gonilniki so omogočeni vendar niso v uporabi,
    zdaj imam oba računalnika brez grafike
  • jaz nimam pojma kaj naredit,
    še iz unity v klasičen pogled ne znam priti,ker mogoče bi tam delovalo
    CrazyLemon je dejal/-a:
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Če imaš launchpad račun, pod imenom buga klikni na svinčnik v rumenem krogcu in izberi "Yes, it affects me too".
  • ne vem ni kaj je ta račun uporabljam ubuntu 11.04
    andrejZ je dejal/-a:
    Če imaš launchpad račun, pod imenom buga klikni na svinčnik v rumenem krogcu in izberi "Yes, it affects me too".
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Dražen je dal napačno povezavo. Tole je ta pravi hrošč.
    https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/jockey/+bug/771788
    Na tej strani uporabniki skupaj z razvijalci poskušajo razrešiti hrošč.
    Če narediš račun (zgoraj desno je povezava), lahko klikneš na "This bug affects me to", kar razvijalcem pove, da moti več ljudi in se bodo bolj zmigali ;).
    Načeloma lahko tudi kakšno informacijo napišeš o hrošču, kdaj se pojavi, itd.. amapk za ta trenuten hrošč je to že kar dobro opisano, tako da ni treba.
    Se pa v komentarjih ponavadi slej ko prej pojavijo kakšni workaroundi, torej kaj je treba narediti, da se izogneš hrošču. Ko to ugotovijo, popravijo paket, ga preizkusijo (tisti s težavami) in povejo, če to popravi težave in če je mogoče ta popravek kaj drugega pokvaril. Nato pa dajo ta popravek na voljo vsem uporabnikom.

    Torej na kratko: če slediš poročilu za ta hrošč, se boš hitreje dokopal do rešitve.
  • Ker imam isti problem z Nvidia grafo Geforce 8600m sem poskušal že vsemogoče, ker enostavno nisem več prišel v OS ampak me je vrglo v grafični način.

    Ugotovil pa sem, da lahko normalno pridem v OS če uporabim starejši kernel

    linux-headers-2.6.32-31

    Pa tudi gonilniki za grafo potem delujejo normalno.
  • ne znam inštalirat tega
    sese12 je dejal/-a:
    Ker imam isti problem z Nvidia grafo Geforce 8600m sem poskušal že vsemogoče, ker enostavno nisem več prišel v OS ampak me je vrglo v grafični način.

    Ugotovil pa sem, da lahko normalno pridem v OS če uporabim starejši kernel

    linux-headers-2.6.32-31

    Pa tudi gonilniki za grafo potem delujejo normalno.
  • Zaženi synaptic kot skrbnik in poišči
  • tega v synapticu ni,samo novejše pokaže
    sese12 je dejal/-a:
    Zaženi synaptic kot skrbnik in poišči
  • toliko da se ve, vrnil sem se na 10.10 verzijo na obeh PC-jih in bom počakal na novejšo stabilnejšo verzijo,saj ni konec sveta in še nam bo lepo naprej kot je bilo
    z glavo v zid ne bom rinil,kot da je to edino na svetu,konec koncev je ubuntu 10.10 vse kar rabim,samo kar do zdaj tega nisem vedel

    za trud lepa hvala vsem ki so pomagali težavo odpravit
    kar se mene tiče lahko temo zaprete

    lp

    PS:ubuntu je zastonj kar veliko pomeni in je spoštovanja vreden
  • strauski Član
    uredil/-a 29. July, 2011
    po nekaj časa pavze sem se odločil še enkrat nadgradit iz ubuntu 10.10 na 11.04 iz cd-ja.
    Na starem PC-ju 8let "dela " samo z driverji za grafično -preizkusna 3d različica,ki jo namestiš v ubuntu-tu
    Na novem PC-ju pa sem naložil priporočene gonilnike za grafično in piše da niso v uporabi,smešno je pa to da kljub temu deluje unity in vse ostalo,je zaenkrat normalno in nič ne šteka
    tako da se je zadeva malce popravila in bo verjetno 11.10 verzija še boljša

    pa lep pozdrav

    ----
    PC sem na novo še enkrat nadgradil z 11.04 ubuntu in mi napiše da gonilniki za grafo niso v uporabi in kljub temu vse deluje normalno.
    v bistvu je zdaj v redu

    ---
    ----------------------------------------------------------------------------------------------->Urejaj <<<----------fajn funkcija nauči se jo uporabljat :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.