[rešeno] eye toy [PS2] kamera

skynet Član
uredil/-a 22. June, 2011 v Težave s strojno opremo
a ve kdo kako usposobit eye toy kamero (je od ps2). Rad bi jo uporabljal za skype ... sem googlal pa googlal ... pa nic ... baje je jo ezko usposobit na 64 bitnih sistemih HELP ME :)

p.s. na programu cheese dela normalno ... sam na skype mi ne deluje

Komentarji

  • Zdravo,

    Probaj zagnati skype v terminalu z to skripto:

    LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype

    pa povej če dela.

    Lp K
  • ERROR: ld.so: object '/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so' from LD_PRELOAD cannot be preloaded: ignored.
    Skype normalno odpre ... vendar ostaja problem isti :S aja pa jaz sem to prekopiral v terminal in enter ... sem se bol zelen pri linuxih :) upam da sem prav naredil ... ali je pa mogoce potrebna se kaksna komanda prej
  • emmm .. prav si napisal..probaj raje tole

    LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype
  • Prej mi v nastavitvah ni zaznalo slike ... kamero mi je sicer zaznalo ampak slike pa ni prikazalo.
    zdaj mi v nastavitvah prikaze sliko (to je tisto ko lahko testiras kamero) :) treba je se sprobat prek klica.
    Je zelo verjetno da bo delala ... ej nora limona a to moram zdaj zmeri s to komando zagnat skype?
  • tako je.. naredi si bližnjico na namizju pa ji dodaš skype ikonco al pa urediš menije tako da ustrezajo zgornji vrstici..
    dost je načinov kako to naredit ne da bi nonstop laufau v terminalu to komando :)

    Če ne veš kako pa kaj prašaj.
  • skynet Član
    uredil/-a 23. June, 2011
    eden problem je se ... kamera deluje normalno cca. 30s potem pa nekak barvo spremeni ... tako da je moja pot modre barve ... pac barve se pomesajo in kamera lagira tako da je vsakih 3s druga slika :S
  • hm..si siguren da nisi Avatar?? :S

    glede lagiranja..to je lahko (med drugim) problem internetne povezave

    to si probal dejanski pogovor ali samo test?
  • internetna povezava je ok ... tako da dvomim da je zaradi tega.
    Sprobal sem pa preko pogovora ... zanimivo ... da po 20ih min. pogovora se mi je slika spet stabilizirala in ne lagira... pa tudi barva je ql ... pa nic nisem saril po nastavitvah
    aja pa siguren sem da nisem avatar :P :D
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.