Odjemalec Ubuntu One je na voljo za Windows OS

andrejZ Član Ubuntu.si
Od danes naprej je stabilna različica odjemalca Ubuntu One uradno na voljo tudi za operacijski sistem Windows. Podprte so različice Windows XP, Vista in 7.

Ubuntu One je storitev podjetja Canonical za shranjevanje in deljenje datotek z drugimi v oblaku, kjer ima uporabnik brezplačno na voljo 5 GB prostora, za dodaten prostor pa plačuje.

Podprtje sistema Windows je zelo pomembno, ker veliko uporabnikov Ubuntuja na nekaterih računalnikih uporablja tudi Windows ali pa želijo datoteke imeti v souporabi z nekom, ki uporablja Windows. Pričakuje se, da bo Ubuntu One s tem postal veliko bolj privlačen za končne uporabnike.

Novo različico za Windows in več podrobnosti o njej lahko dobite na uradni strani.

Komentarji

  • zakon....
    to rabmo :D
  • Lepo. To bi bila sedaj prava konkurenca Dropboxu, če bi imeli še statično gradnjo za ostale Linux sisteme.
  • To je sicer super zadeva, vendar imam sam probleme z prijavo v UbuntuOne...
  • Kakšne probleme pa imaš?
  • coso423 Član
    uredil/-a 12. October, 2011
    Registriran sicer sem na UbuntuOne, preko spleta in v Ubuntu, mi zadeva špila.
    V Widnosih, pa vpišem uporabniško ime in geslo nato se pa povezuje v nedogled.
    Bom probal še 1x naložit mogoče...

    Se opravičujem za pozni odgovor... :D
  • coso423 Član
    uredil/-a 12. October, 2011
    coso423 je dejal/-a:
    Registriran sicer sem na UbuntuOne, preko spleta in v Ubuntu, mi zadeva špila.
    V Widnosih, pa vpišem uporabniško ime in geslo nato se pa povezuje v nedogled.
    Bom probal še 1x naložit mogoče...

    Se opravičujem za pozni odgovor... :D
    Je pa res da bo treba počasi, ponovno naložiti sistem, sicer Firewall, sm tudi pregledal ter antivirus, če kaj nagaja, kot piše na UbuntuOne strani, ampak brez uspeha.

    Jutri dolpoteg 11.10, potem pa dalje :D
  • Kaj tudi Win sam sihronizira mapo Ubuntu One konstantno, ko se kakšna datoteka doda ali pa spremeni, tako kot na Ubuntu 10.10?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Načeloma tako kot na Ubuntuju. Opazuje mapo za spremembe in ko se zgodi kakšna sprememba v tvoji mapi Ubuntu one, potem usklajuje. Sicer pa lahko Ubuntu One (vsaj v Ubuntuju) namestiš tudi omejitev hitrosti prenosa, če te to skrbi.
  • pero Član
    uredil/-a 1. November, 2011
    Pri Win7 imam težavo, saj mi ne sihronizira datotek samo dve mapi in to je to. Ma kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe? Na serverju je za cca 37mb datotek ampak kot sem omenil mi dol potegne samo dve mapi, na ubuntuju pa normalno vse deluje.
    Zanima me pa še tudi, če je mogoče kako Ubuntu One mapo čisto odstranit, mam raje datoteke v mapah kot so Dokumenti, Slike itd.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Glede windows ne vem, amapk Ubuntu One mapo odstraniš tako, da pritisneš Delete. Vsaj pri meni je delovalo (na 11.10). Dopuščem pa možnost, da to mapo Ubuntu One samodejno znova ustvari, če se izvaja.

    Lp
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.