Članki in posodabljanje

Če članek napišete, je tudi dobro da ga posodobite, kose npr izda nova verzija programa ali kaj podobnega.

Pa seveda treba popravit linke v člankih (zaj opažam, da jih že dosti ne dela).

Rabli bi kakih 500mb placa neki, da bi lahko vse fajle, ki so potrebeni za inštalacijo različnih programov ki so opisani v člankih (in niso v uradnih repozitorijih) tam gostovali.

Primer za w32codecs članek ko sem jaz napisal več ne dela link do deb paketa, pa tud drugega nisem najdo zadnič ko sm hitro prebrskal na googlu, rabli bi eno stalno lokacijo. Pa tudi članek kodeki je zelo outdated, ker več dosti od paketov listanih tam več ni v repozitorijih za 5.10. OD tistih listanih tam še mensezdi so sam toti avalible: gstreamer0.8-plugins gstreamer0.8-lame sox ffmpeg

Drugače pa tud treba posodobit druge članle.

Nekaj časa nazaj sem posodobo članek za urejanje sources.list, ker je blo malo sramotno, da ni blo nikjer opisano za novo verzijo Ubuntuja :)

Mogoče bi mogli celo razmislit v smeri deljenja člankov glede na verzijo Ubuntuja (res, je da bo dosti stvari (programov) delovalo na vseh verzija ampak dosti trikov pa ne bo).

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    Zdej če posodabljate. Naredite nov članek za npr dapperja in ga dajte pod dapper skupino.

    Enako naredite če samo posdabljate linke za breezyja. Čisto na dnu so te skupinice
  • christooss Član Ubuntu.si
    Sedaj sem razdelil sources.list na dva Članka Hoary in Breezy. sedaj se nahajata na spodnjem delu strani.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ostalo bom poskušal mal pretvoriti ko pridem domov v nedeljo.

    Do takrat pa vsi ki mate malo časa veselo na delo.

    Glede kodekov se splača na uradnem wikiju pogledat stran restricted formats
  • Kami Član Ubuntu.si
    Am zaj se mi zdi bol nepregledno, ker ni po kategorijah.

    Najboljše, da se samo na koncu članka doda npr "Pozor! Ta stvar bo delovana samo na Ubuntu 5.10 Breezy Badger"

    Kr pol bi še članki vedno bli po kategorijah pa bi lepše zgledalo
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.