Namestitev Ubuntu na prvo particijo namesto Windows. Kako?

2»

Komentarji

  • Dej na CD raje 10.04 in tega probaj, 11.04 ni ravno najbolša cvetka med verzijami :)

    Lahko ga pa daš na USB pa si prihraniš CD..

    če nič druzga..Pa prideš v petek v kiberpipo..pa ti bo že nekdo pokazal/inštalirau ubuntu :)
  • Na prvi računalnik-prenosnik, stari Toshiba sem najprej poizkusil 11. pa ni šlo. Zato sem na oba računalnika kasneje dal 10.4. pa je šlo v redu. Seveda edino s pomočjo tega foruma. Prenosnik sedaj spet normalno deluje v primerjavi prej ko je šlo zelo počasi pod Windowsi. Tako da sem srečen ker se je teko lepo izteklo. Ah.
  • zdaj sem zapekel 10.4 in nekaj že dela :), tako da hvala zaenkrat.

    zanima me tudi, če se potem brez problema da upgradat in če se sploh splača?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    10.04 je tako imenovani LTS (long term support), kar pomeni, da boš varnostne posodobitve prejemal do aprila 2013 (3 leta) namesto leta in pol.

    Če nadgradiš, boš nadgrajeval 10.04 > 10.10 > 11.04 > 11.10 (izide danes).
    Če pa pol leta počakaš, pa boš lahko nadgradil neposredno 10.04 > 12.04 (tudi 12.04 je LTS).

    Jaz sem opravil že več kot 20 nadgradenj in vse so šle brez težav, vendar pa nikoli ne moreš biti 100%, zato je pametno narediti varnostno kopijo pomembnih podatkov.

    Nadgradnja traja precej časa (lahko tudi precej več kot eno uro) v primerjavi s svežo namestitvijo (10 minut), zato ti v primeru da na računalniku še nimaš nekih pomembnih podatkov (glasbe, filmov, dokumentov, ki jih nočeš izgubiti) opraviš svežo namestitev namesto treh nadgradenj.

    Prednosti novejši različic so predvsem novejša različica jedra in novejši programi. Novejša različica jedra ponavadi prinese boljšo podporo za določeno strojno opremo. Tako so precej napredovali gonilniki za grafične kartice, (predvsem odprtokodni ATI-jevi, ki sedaj dobro podpirajo 3D pospeševanje), nekateri gonilniki za brezžične kartice (Broadcom) ... To je predvsem odvisno od tvoje strojne opreme.
    Po drugi strani imaš na voljo nekatere novejše programe, recimo močno izboljšano programsko središče in odjemalec Ubuntu One, LibreOffice 3.4 namesto OpenOffice.org 3.2, itd.

    Tukaj se moraš sam odločiti ali na primer potrebuješ LibreOffice 3.4 ali ti je dovolj OpenOffice.org 3.2. Če nobene od novejših stvari ne potrebuješ, potem nadgradnja nima neke prednosti.

    Vedeti moraš še, da je od Ubuntuja 11.04 na voljo Unity, od 11.10 naprej pa prejšnji vmesnik (to je tisti, ki je v 10.04 in se imenuje gnome2) ni več na voljo.
    Mnenja uporabnikov so deljena. Nekaterim je všeč, drugi ga ne marajo, tretjim deluje počasi ali pa ne deluje pravilno. To ali ti je vmesnik všeč ali ne je lahko velik dejavnik pri odločitvi za nadgradnjo.
    Če pa boš že nadgrajeval priporočam Ubuntu 11.10, saj je bil v 11.04 vmesnik Unity prvič prisoten, zato je bilo prisotnih nekaj več hroščev, ki pa so jih (vsaj tiste, ki so mene motili) do 11.10 popravili.
  • ok.. uspešno sem naložil ubuntu 10.04, ampak prišel sem do nasljednega problema.

    Med instalacijo ubuntuja, me je vprašalo za username in password. oboje sem vpisal, in zdaj ko zaženem ubuntu me vpraša po usernamu in passwordu, vtipkam in pojavi se: Authentication failure. :|

    kaj pa zdaj? :(
  • Tukaj maš preprosta navodila http://www.psychocats.net/ubuntu/resetpassword

    Če pa maš črko Z v geslu pa probaj vpisat Y...ker si mogoče dal angleško tipkovnico in ta ima drugačno razporeditev :)
  • hudiča.. ko sem vtipkal "ls /home" in bi mi moralo napisat uporabnike, mi ne napiše nič.

    btw: za geslo mam dvakrat presledek (če je to kaj pomembno) ?
  • hmm..naj ne bi smelo bit pomembno..če je pa pametno pa ni ne :D

    pa dej če maš še vedno to težavo odpri novo temo...nima smisla v tej temi pisat ker ni ne tvoja pa še o namestitvi je govora in ne geslu :)
  • BuffaloSLO Član
    uredil/-a 14. October, 2011
    sem nov ubuntu dal gor pa zdaj deluje ok, samo mam z brezžično napravo probleme :D

    --------

    vidiš kje je x? no tam nekje se nahaja funkcija Urejaj..tako da lahk urediš svoj post ;)


    glede wirelessa pa odpri novo temo

    ..................................................................................................................[x]
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.