[11.04] Wireless 3945ABG nehal delati

Živjo,

včeraj mi je na Ubuntu 11.04 kar naenkrat nehal delati wireless. Najprej sem mislil, da sem ga kaj pokronal, ker sem ravno odstranjeval in ponovno nameščal ruby in rails, ampak sem potem ugotovil da to ni to.

Lučka za brezžično povezavo mi sveti, ampak ne zazna omrežja.

Uporabljam HP Compaq nc8430.

Nato sem 11.04 izbrisal in namestil 11.10. Brezžična povezava je nato delala do prvega ponovnega zagona. Nato je stanje enako kot prej. Iskal sem tukaj po forumu in drugje po internetu, ampak mi ne uspe vzpostaviti povezave.

Namestil sem tudi dodatne gonilnike in še vedno nič.

Sledil sem postopku, ki je tukaj pod FAQ in tudi ne pomaga.

Izpis iz terminala za sudo lshw -C network

*-network
description: Ethernet interface
product: NetXtreme BCM5753M Gigabit Ethernet PCI Express
vendor: Broadcom Corporation
physical id: 0
bus info: pci@0000:08:00.0
logical name: eth0
version: 21
serial: 00:17:08:45:6f:3f
size: 100Mbit/s
capacity: 1Gbit/s
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm vpd msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd 1000bt 1000bt-fd autonegotiation
configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=tg3 driverversion=3.119 duplex=full firmware=5753m-v3.56 latency=0 link=yes multicast=yes port=twisted pair speed=100Mbit/s
resources: irq:47 memory:f4100000-f410ffff
*-network DISABLED
description: Wireless interface
product: PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Connection
vendor: Intel Corporation
physical id: 0
bus info: pci@0000:10:00.0
logical name: wlan0
version: 02
serial: 00:18:de:c0:81:5d
width: 32 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
configuration: broadcast=yes driver=iwl3945 driverversion=3.0.0-12-generic firmware=N/A latency=0 link=no multicast=yes wireless=IEEE 802.11abg
resources: irq:46 memory:f4000000-f4000fff

Ker sem povprečen uporabnik, ne vem več, kako naprej in bi bil hvaležen vsake pomoči.

Še to, na "kabel" mi vse deluje.


lp
kuharcek

Komentarji

  • Zdaj mi je crknil še kabel:(

    Tudi če povezavo nastavim prek pppoeconf, ne pomaga. Terminal mi javi, da je žična povezava vzpostavljena, ampak brskalnik se pa ne odziva.
    Spremenil sem pa samo nastavitve jezika in lokalni čas. Po ponovnem zagonu pa je nehala delati še žična povezava.

    Kaj lahko naredim?
  • dodatne informacije: Pri zaganjanju se izpiše Waiting for full network configuration in nato Booting system without full network configuration.

    Pri lspci pa za
    ethernet dobim: Broadcom Coropration NetXtreme BCM5753M Gigabit Ethernet PCI express
    za network controller pa Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG [Golan] Network Controller
  • Res mi pa ni jasno, zakaj je po namestitvi najprej vse delalo, potem pa vse crkne?
  • OK, zdej sem že v območju somraka.

    Po ponovni namestitvi mi dela tako kabel kot wireless. Zdaj samo čakam, kdaj bo vse skupaj počilo.
  • 1 dan po ponovni namestitvi in treh ponovnih zagonih še vedno vse deluje. Pojma nimam, kaj je bil vzrok za nedelovanje. Če mi povezava poči, bom ponovno odprl temo. Žal pa tudi ne morem navesti rešitve, ker edino kar sem naredil je, da sem ponovno namestil 11.10.

    lp
    kuharcek
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.