[rešeno] [11.10] Določitev resolucije monitorja

Pozdravljeni,

imam sledeč problem. Preden sem namestil ubuntu (unity) 11.10 na svoj računalnik sem imel nameščen kubuntu. Na kubuntu sem se enkrat malo hecal in spremenil resolucijo. Ta resolucija je očitno ostala nastavljena, kot nastavitev v kernelu. Po namestitvi ubuntu 11.10 se mi pri prvem bootu pojavi le vijoličen ekran, na katerem mi piše da je neprava resolucija in zdraven mi napiše priporočljivo resolucijo. Ker po prvem bootu ne morem nadaljevati, s tipko reset, izovem nasledni boot. Pri tem bootu se mi pojavi podoben zaslon (barva, obvestilo), le s to razliko da lahko izberem zagon s starejšim jedrom, varen zagon (ne dela) in pa test pomnilnika. Če izberem starejšo jedro, potem uspešno pridem v ubuntu. Ubuntu pa deluje na starejšem jedru.

Zanima me predusem, kje se nahaja konfiguracijska datoteka za jedro, oz. kako lahko drugače spremenim to datoteko za neaktivno jedro.

Uporabljam pa 22'' monitor z resolucijo 1680x1050.

Mogoče pa je problem v podprtosti strojne opreme.

Za vsak odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.
LP,
Damiani

Komentarji

  • Mogoče je v starejšem jedru grafični gonilnik prisoten..v novem pa ne?

    Prva asociacija ko sm prebral naslov pa je bila xorg.conf ...ampak ta deluje neodvisno od jedra (i presume)..
  • hvala CrazyLemon. Verjetno bom moral malo počakati z novejšim jedro. Med migracijo kubunta(ravno tako z ubuntu) z 10.10-> 11.04 sem imel tudi probleme z kompatibilnostjo. Računalnik se je stalno sesuval. To je blo porihtano po kakšnem mesecem.
    Kako pa lahko nastavim starejšo jedro, da je default?
  • Lahk probaš tale grub-customizer http://www.webupd8.org/2010/11/grub-customizer-20-can-change-default.html
    če ne najdeš kako naštimat default jedro..pa bova šla na roke prek terminala..step by step :)
    (čeprav se mi zdi da je to že nekje napisano na eni stari temi)
  • hvala, zadevo bom reševal po praznikih, do takrat ne bom več videl tega računalnika.
  • Starega obdržiš in novega odstraniš kar preko programskega središča.V iskalno polje vnesi prvi del številk različic jedra (vrne ti ga ukaz uname -r).
  • Rešeno, sem namestil grub-costomizer in nastavil eno od starejših jeder za default. Zadeva deluje. Obema hvala.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.