Odpiranje Portov

RazorBoy Član
uredil/-a 2. May, 2006 v Programi
Zanima me, kako bi odprl port na Ubuntuju? Ker porti so zaprti in tako imam probleme.

Hvala lepa za odgovore!

Komentarji

  • Kolikor jaz vem, če nimaš firewall-a nimaš nobenih portov zaprtih. Mogoče če delaš preko ruterja, je lahko to problem... ;)
  • Ne ne, porti so po defoltu zaprti.
    Najlažje boš naredil tako, da namestiš firestarter. V njem odpreš porte, ki jih rabiš.
  • Ja mam pa tako: Modem -> Linux -> WinXP

    Ko pa na win kaj dl-jam piše da sem nepovezljiv. Zadnjič sem linux dl-jal pa mi je pisalo nepovezljiv, ...

    No če kdo ve kak to poštimat.
  • Waverave Član
    uredil/-a 3. May, 2006
    Niber je dejal/-a:
    Ne ne, porti so po defoltu zaprti.
    Najlažje boš naredil tako, da namestiš firestarter. V njem odpreš porte, ki jih rabiš.
    sudo apt-get install firestarter

    Porte uredis v Policy, Add rule.
  • S tem sem poizkusil. Na Ubuntu pride ta program že nameščen. No zagnal sem, potem pa ni niti internet delal. Niti internet share ni delal skratka NIČ ni delalo. Tko da, prijatelji mi dajejo razne skripte:

    iptables -A FORWARD -p udp --dport port -j ACCEPT
    iptables -t nat -A PREROUTING -i ppp0 -p udp --dport port -j DNAT --to IP:port

    Naprimer.
  • Ne zamerit, ampak odločiti se bo treba, kakšen firewall boš uporabil: če iptables, naj bo iptables, če pa firestarter pa firestarter. Mešati stvari pa ni dobro. Za iptables ti bo moral kdo drug pomagati, v firestarterju pa imaš čarovnika, ki naj bi uredil deljenje internet povezave.

    Seveda pa morajo biti tudi v xpjih stvari dobro nastavljene.
    Najprej sporoči, če se računalnika med seboj pingata.
  • Da pinganje je normalno. Če pravite da je firestarter lažji, zakaj nebi.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.