PDF. datoteke - virusi (Clam TK)???!

pazko Član
uredil/-a 10. February, 2012 v Programi
Zdravo. S pregledovalnikom virusov clam TK mi je zaznalo 21 okužb (virusov). Vse so bile pdf datoteke in sicer zelo pomembne. Okužene datoteke sem dal v karanteno in jih (na srečo) nisem izbrisal. Kasneje sem lahko datoteke obnovil. Sprašujem se za kakšne viruse naj bi šlo? Kajti taiste mape in datoteke sem pregledal s TRend Micro Titanium Internet security, ki je (po mojih izkušnjah, v windows 7 še nism dobil okužbe zaradi navedenega programa) ) zelo dober antivirus˛antispyware program in jih ni zaznal kot grožnje. Prav tako sem navedene mape pregledal s spybotom in windows defender !! Ali so bile navedene datoteke le okužbe za linux?? Vsi pdf fajli so pomembno učno gradivo. Kod torej laže ali se vara, Trend Micro Titanium ali Clam Tk??! Vh in lp!

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Katere datoteke program zazna kot viruse je odvisno predvsem od virusnih definicij in algoritmov.

    VSI protivirusni programi lažno določene datoteke zaznajo kot viruse.
    ClamTk je sicer kar soliden protivirusni program, ampak glede na to, da so 3. protivirusni programi vrnili druge rezultate, bi rekel, da se ClamTk moti.

    Včasih zaradi določenih lastnosti datoteke program predvidi, da bi morda to lahko bila grožnja oz da je sumljiva in te o tem obvesti. Si prepričan, da je ClamTK datoteke sploh zaznal kot virus ali te je samo opozoril v smislu morda je kaj narobe?

    Skratka jaz bi datoteke .pdf pustil pri miru, saj po moje z njimi ni nič narobe.
  • te okužene datoteke so npr : gostote_in_poroznost.pdf.VIRUS; 01_uvodna_ura_in_mehanska_analiza.pdf. VIRUS; 03_dolocanje_karbonatov.pdf.VIRUS; 05_recni_pretocni_rezim.pdf- No dva sta bila tudi exe.ja kot npr. longman_dictionary_of_contemporary_english_2005.exe. Vse omenjene datoteke bom še enkrat pregledal s titaniumom,
    Tudi jaz sem bral , da naj bili clam TK kar namestu, medtem ko je antivirus Clam za windowse slabši. Lp!
  • Titanium pravi, da so vse datoteke zdrave, medtem ko Clam TK po ponovnem pregledu obnovljenih datotek, zatrjuje da gre za morebitne grožnje, in sicer: oba exe-ja sta trojanca (fake in agent), vse pdf datoteke pa so Heuristic. Encrypted.PDF. Vh ua odgovor in lp!
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    To samo pomeni, da je šifriran PDF in da zato misli, da bi lahko bilo kaj notri.
    Glede .exe pa ne vem
  • Kadar si v dvomih uporabi tole: http://virusscan.jotti.org/
    Lažne pozitivne detekcije se pa dogajajo prav vsem proizvajalcem antivirusnih programov.
  • zanimiv link: da sta oba exe-ja trojanca, je potrdilo tudi 8 oziroma 5 drugih antivirus& antispyware programov.
  • Zato se pa ne prenaša programov (ter vsega drugega!!1) z interneta.. ker so velikokrat krinka za trojance/viruse/ostalo nesnago.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Zato ima Ubuntu in drugi OS-i, ki so kaj vredni skladišča in preverjanje paketov. :)
  • Očitno je Clam TK (Clam Av) dober program kljub drugačnemu zatrjevanju wikipedije. Zanimivo da ,,vrhunski˝ Avast ni prepoznal obeh trojancev, čeprav omenjeni češki program velja za enega najboljših antivirus&antispyware zaščite na svetu. Ko sem imel avast na win xp , se mi je po 14ih dnevih nabralo 200 spyware datotek!!! No, očitno bo Avast še naprej prejemal srebrne kolajne in druge nagrade ,,neodvisnih" organizacij.
  • Moraš vedeti, da noben antivirusni ne prepozna vseh virusov pa naj je plačljiv ali brezplačen. Ima pa aVast zelo visok delež zaznave in dela hitro, zato je tudi med najboljšimi. Da pa dobiš toliko krame v 14 dneh moraš biti pa reden gost warez in xxx strani :P. Sam sem v 10 letih odkar uporabljam Windows XP staknil kakih 5 virusov. Eden je bil recimo blaster, ki te je okužil že če si se povezal na splet. Vse kar rabiš je kritično presojo pa antivirusnega sploh ne potrebuješ.
  • Torej s titaniumom , pa uporabljam windows 7 že več kot pol leta, sem dobil mislim le eno samo okužbo. Ko sem meu avg je bilo zelo malo okužb po dveh latih kakih 20 (odkril z nod 32( Avast morda dobro deluje le če se ga uporablja v kombinaciji s spybotom ali malwarebytes npr. Tukaj domnevne warez in xxx strani ne igrajo nobene vloge (sem zelo redek gost med drugim). očitno avast slabo zaznava spyware.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.