Skype težava

Ne vem kaj sem porušil, vendar ne morem zagnati skype?
Ko zaženem program mi resetira Linux oz. me vrže na prijavo uporabnika.

Komentarji

  • napsy Član Ubuntu.si
    Lahko poskusis tole:

    Odpri terminal (ctrl+alt+t) in se prijav kot root:

    sudo su

    Nastavi sistemski parameter, da vse spremembe v neki datoteki takoj zapise na disk:

    cat /proc/sys/vm/dirty_ratio

    zapis si nekam cifro, ki ti jo ukaz izpljune

    nato pa:
    echo 0 > /proc/sys/vm/dirty_ratio

    sedaj se lahko odjavis kot root uporabnik (iz terminala): napises exit

    Pozeni skype z ukazom :
    skype &> skype_out.txt

    Po restartu pa upaj, da se je kaj v datoteko skype_out.txt zapisalo. In ce se je, potem sem prilepi vsebino.

    No po vsem tem koncanem (uspesno ali pa ne), se naredi (pravtako kot root uporabnik)

    echo (cifro, ki ti jo j prej terminal izpljunu) > /proc/sys/vm/dirty_ratio
  • sese12 Član
    uredil/-a 11. March, 2012
    Bom poskusil.
    Sem pa opazil, da mi me isto vrže ven program Minitube, ko ga zaženem.
    Pred temi težavami sem sicer namestil uradne gonilnike za Nvidia grafično potegnjene iz njihove strani in je mogoče kaj v zvezi s tem?
    Ima pa Ubuntu 11.10 64 bit.

    Rezultat pa mi v datoteko skype_out.txt ni zapisal nič.
  • napsy Član Ubuntu.si
    skype je 32-bitni program in tut uporablja 32-bitni X podsistem (Xlib, GL, ...). Mogoce ma to res kaksne veze z nvidia gonilniki. Lahko se malo pregledas loge v /var/log. Mogoce najdes kak zanimiv izpis.
  • Kako pa lahko popolnoma odstranim uradne Nvidia gonilniki, da bi nazaj namestil gonilnike, ki jih ponudi Ubuntu ?
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Odpreš "Dodatni gonilniki" in tam onemogočiš gonilnik.
  • andrejZ je dejal/-a:
    Odpreš "Dodatni gonilniki" in tam onemogočiš gonilnik.
    To sem že naredil in tam gonilnik ni omogoče. Jaz sem pred tem namestil gonilnih, ki sem ga potegnil z Nvidia strani in sem ga nameščal preko konzole.
  • Z ozirom na to, da sem očitno "dregnil" nekje v sistem in mi je kar nekaj stvari nenavadno delovalo, sem sistem že ponovno namestil in sedaj nimam več težav. Žal nisem ugotovil, kaj in zakaj je šlo narobe. Sem pa šel nazaj na 32 bitni Ubuntu, ker z njim nisem imel toliko nevšečnosti, kot z 64 bit.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.