[Mint 9] poletni čas

hoy

ali morda kdo ve, kako bi temu idiotskemu Mintu 9 dopovedal, naj mi ne teži s poletnim časom. Lani sem pogruntal en kompliciran manever. Sem nastavil na neko afriško državo, ki nima polentnega časa, pa restart, pa na evropa/ljubljana..... ali tako nekako. Pa je delovalo. Pa je dal gmah. Ampak letos pa ta manever ne deluje več.

Madona, še znorel bom, če bom moral vsako leto sproti iskati pravi manever in nastavljati.....


Poni

Komentarji

  • andrejZ Član Ubuntu.si
    In zakaj ne bi hotel imeti poletnega časa?

    Sicer pa je v Ubuntuju (predpostavljam, da v Mintu tudi) možnost nastavi čas:
    Samodejno preko interneta in Ročno.
    Izberi ročno in nastavi čas po svoji volji.
  • Ja, sem nastavil na Ročno. Že zdavnaj. Nobenega efekta. Sinhronizacija je vedno vklopljena. Sinhronizira se takoj po zagonu Mentola, ko se vzpostavi internet. Izgleda, da je ta nastavitev tu samo za okras.

    Sicer pa, kateremu peklenščku na čast bi pa moral imeti kaj tako debilnega, kot je polentni čas?!
  • Nobenega odgovora več, kot vidim.
    No ja, začasno sem problem rešil tako, da sem se preselil v Angolo v Afriki. Zdaj da gmah. Ura kaže ves čas srednjeveški - hočem reči srednjeevropski čas.

    V Angoli pa je zdajle lepo sončno vreme. Lepe pozdrave iz afrike pošilja

    Poni :P
  • Poni je dejal/-a:


    Sicer pa, kateremu peklenščku na čast bi pa moral imeti kaj tako debilnega, kot je polentni čas?!

    Ura kaže ves čas srednjeveški - hočem reči srednjeevropski čas.
    Ti si pa v osnovni šoli kar precej manjkal, kaj?

    Če ti ura prikazuje čas v Angoli, ti pač ne kaže srednjeevropskega časa, pač pa uro manj.
    Dosegel si sicer, da se je ti je računalnik malo približal, ko je eno uro za časom. Ti si za časom natanko 30 let.
    :D
  • Poni Član
    uredil/-a 29. March, 2012
    Ali misliš, da sem totalen bebec? Zdajle imam v Linux Mint 9 - tale applet ura v trayu (desno spodaj) nastavljen na Angola - Afrika / Luanda. Ura je v tem trenutku 10:43 po srednjeevropskem času. Po polentnem času je zdajle torej 11:43. Na toliko mi preskoči, če preklopim na Ljubljana - Evropa / Ljubljana. Ko pa dam nazaj na Angola -Afrika / Luanda, pa spet skoči na srednjeevropski čas. Čeprav za nazaj rabi kar kakih deset sekund, da se zrajta.

    Mimogrede, tudi v Polknah mi kaže srednjeveški čas. Se pravi nekaj minut nazaj je bilo kakih 10:40.

    Fertik

    Poni
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.