[rešeno] USB bluetooth adapter

Pozdravljeni!

Sem relativno nov v Ubuntuju, vendar sem se ga že kar privadil in mi je veliko bolj všeč in veliko hitrejši kot Windows. Vendar se včasih pojavijo zadeve, ki v Windowsih delujejo brez problemov, v Ubuntuju pa je potrebno vedet, kaj storiti, da bo delovalo.
En tak primer je, da ko vtaknem USB bluetooth adapter v usb režo, se ne zgodi nič
Kaj moram narediti, da bo sistem zaznal novo napravo in da bom lahko prejemal in pošiljal datoteke prek bluetooth.

Hvala za pomoč!

Komentarji

  • Zgoraj v meniju obstaja ena lepa povezava, ki "sliši" na ime 'Pogosta vprašanja' in če malo pobrskaš po vsebini te povezave najdeš tudi https://www.ubuntu.si/vodic/11.10/bluetooth.html

    Probaj ter poročaj če boš mel težave
  • V bistvu mi ni avtomatsko odprlo bluetooth-appleta, katerega sem potem jaz odprl. Načeloma je sedaj (skoraj) v redu. Namreč lahko pošljem datoteko na napravo, napravo mi tudi najde. Vendar ko hočem iz naprave poslati datoteko na računalnik (Ubuntu), mi prekine oz. mi javi, da se ne more povezat. Tudi brskat po napravi ne morem, čeprav mi jo najde in tudi na napravi vpišem kodo.

    Kakšna ideja, zakaj je tako?
  • Probaj namestit BlueMan ..mogoče bo kaj boljše
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Sežana: Nastavi, da bo Ubuntu viden drugim napravam.
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Probaj namestit BlueMan ..mogoče bo kaj boljše
    Ja, z BlueMan-om mi je ratalo poslat datoteko iz naprave na računalnik.
    Hvala!
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.