Flash ne dela

Na začetku, ko sem si inštaliral Ubuntu, mi je flash normalno delal, lahko sem gledal npr. online tv programe. Sedaj pa mi kar naenkrat ne dela več. Sem poskusil z več različnimi brskalniki, pa preko mozille in internet explorerja v wine, pa nič. Sem inštaliral flash in naredil vse, kar je treba, vendar mi flash nikakor noče delat.
Ali kdo pozna rešitev?
«1

Komentarji

  • A lahko v firefoxu obiščeš: about:plugins
    Ali je prisotna kategorija: Shockwave Flash?
    Če je, kaj piše v njej?
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    A lahko v firefoxu obiščeš: about:plugins
    Ali je prisotna kategorija: Shockwave Flash?
    Če je, kaj piše v njej?
    Ja, obstaja katergorija shockwave flash. Piše naslednje:
    __________________________________________
    Shockwave Flash

    Datoteka: libflashplayer.so
    Različica:
    Shockwave Flash 11.2 r202

    Vrsta MIME Opis Končnice
    application/x-shockwave-flash Shockwave Flash swf
    application/futuresplash FutureSplash Player spl
  • UPORABLJAJ GOOGLE CHROME ,PA BO VSE DELALO
  • strauski je dejal/-a:
    UPORABLJAJ GOOGLE CHROME ,PA BO VSE DELALO
    Sem probal na vseh možnih browserjih (tudi v wine), pa na nobenem ne dela.
  • Kaj se zgodi če obiščeš to stran http://www.adobe.com/software/flash/about/ a se animacija uspešno predvaja in se pojavi napis 'Adobe Flash Player successfully installed' ?
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Kaj se zgodi če obiščeš to stran http://www.adobe.com/software/flash/about/ a se animacija uspešno predvaja in se pojavi napis 'Adobe Flash Player successfully installed' ?
    Vsakič, ko pridem na kakšno stran, kjer je flash (tudi od Adobe-a), mi chormium na vrhu v rumenem traku napiše: Ta vstavek se je sesul: Shockwave Flash
    Pri drugih brskalnikih pa mi pač flash animacij ne predvaja.
  • Ta zadeva je zelo mučna. Dandanes je flash prisoten v velikem številu spletnih strani in brez flasha sem ohromljen, saj ne morem normalno uporabljat interneta. Škoda, da mi ne dela, ker drugače je Ubuntu čisto v redu operacijski sistem, katerega sem uspešno zamenjal za Windows. Vendar, če ta flash ne bo delal, bom moral na žalost ponovno presedlat na windows.
    Zanimivo je to, da sem naredil vse možne inštalacije flasha (na razne načine) in nikakor noče delat. Grrr....
  • Mogoče je ravno to problem.. 'vse možne inštalacije flasha' :)

    dpkg -l *flash* |grep ii
    in

    dpkg -l *gnash* |grep ii
  • Tudi pri meni je dokaj podobna zgodba. Do zdaj je delalo vse normalno, včeraj pa sem updejtal system (sicer ne vem točno kaj je update manager updejtal, ker sem samo kliknil yes :o ) in po tem mi flash ne dela več. V chromniumu mi piše missing plug-in, v firefoxu samo ne dela. Ponovno sem inštaliral adobe flash player in dodatek za firefox vendar ne spremeni ničesar.
  • don m je dejal/-a:
    Tudi pri meni je dokaj podobna zgodba. Do zdaj je delalo vse normalno, včeraj pa sem updejtal system (sicer ne vem točno kaj je update manager updejtal, ker sem samo kliknil yes :o ) in po tem mi flash ne dela več. V chromniumu mi piše missing plug-in, v firefoxu samo ne dela. Ponovno sem inštaliral adobe flash player in dodatek za firefox vendar ne spremeni ničesar.
    Očitno je to generalni problem, ki ga ima več ljudi. Take stvari znižujejo točke sicer odličnemu Ubuntuju. CrazyLemon, kaj se zgodil, če vpišem tista 2 ukaza, ku si ju navedel (dpkg -l *flash* |grep ii)?
  • Ukaz naj bi poiskal katere pakete flash oz. gnash imaš nameščene.
  • Tole mi izpiše, ko vnesem tista dva grep ukaza. Očitno je vse v redu...

    ii flashplugin-installer 11.2.202.228ubuntu0.11.10.1
    Adobe Flash Player plugin installer


    ii gnash-common 0.8.10~git20110618-3ubuntu1
    GNU Shockwave Flash (SWF) player - Common files/libraries
  • Odstrani Gnash
    sudo apt-get remove gnash-common
    zapri brskalnik ter probaj znova
  • Sem odstranil gnash, ampak flash še vedno ne dela. Totalno za popenit...
  • Poskusi odstraniti tudi flash player in ga ročno namestiti iz Adobove strani. To pa storiš tako, da preneseš .tar.gz, ga odpakiraš in libflashplayer.so skopiraš v /usr/lib/firefox/plugins
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    Poskusi odstraniti tudi flash player in ga ročno namestiti iz Adobove strani. To pa storiš tako, da preneseš .tar.gz, ga odpakiraš in libflashplayer.so skopiraš v /usr/lib/firefox/plugins
    Sem naredil, kot si rekel, ampak ne dela. Verjetno je premalo samo kopirat libflashplayer.so v plugins direktorij. Zato sem ponovno inštaliral flash preko Mozilla flash-aid. Vendar zadeva še vedno ne deluje.
    ...
  • Jaz se že nekaj dni sedaj zajebavam z odstranitvami in različnimi namestitvami... Kar je predvsem zanimivo je, da mi nekaj YT filmčkov dela brez problema, pri ostalih pa mi napiše missing plug-in. Prav tako mi ne dela nobeno drugo flash polje na straneh. Brskam po EN straneh pa dejansko ni neke pametne (delujoče) rešitve zapisane.
  • Sta poizkusila Chrome? Ta ima vgrajen flash ..če zadeva deluje potem pomeni da ni flash krivec
  • CrazyLemon je dejal/-a:
    Sta poizkusila Chrome? Ta ima vgrajen flash ..če zadeva deluje potem pomeni da ni flash krivec
    Evo, ravnokar sem si inštaliral Chrome, in glej ga zlomka, flash deluje brez problemov. Super!
    Vendar me kljub temu zanima, kaj je krivo, da v drugih brskalnikih ne dela...
  • Očitno sta naklikala druge varjante flasha in se nato vsi skupaj kregajo kateri bo delal in zato noben ne dela :D poglej v chrome-u kaj ti piše pri flashu če odpreš 'about:plugins' ..oziroma daj kar screenshot naredi tistega območja
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.