Namestitev iz .iso datoteke na disku

zdravo,
če imam posneti namestitveno datoteko kot .iso na disku, lahko namestim posodobitev oziroma operacijski sistem?
hvala.

Komentarji

  • Če z tem misliš, da bi namestil novo različico Ubuntuja, ti raje priporočam, da .iso zapečeš na CD ali pa narediš Ubuntu USB ter sveže namestiš Ubuntu. Obstaja možnost, da Ubuntu namestiš medtem ko si na operacijskem sistemu Windows, brez ponovnega zagona.

    Navodila:
    http://www.ubuntu.com/download/desktop/windows-installer
    Vseeno pa ostajam pri svojem mnenju, da je sveža namestitev zmeraj najboljša, saj je manj komplikacij ;)

    Glede posodobitev, mislim da ne gre posodobiti z že prenesene iso datoteke, ampak je edina možnost z Upravljalcem posodobitev.
  • Ko se gre za nadgradnjo 11.10 -> 12.04 bi osebno priporočal (samo tokrat) nadgradnjo in ne svežo namestitev..ker tokrat ni drastičnih sprememb na sam sistem (kot npr. 10.10 -> 11.04) in je posledično manjša verjetnost da se bo kaj zlomilo :)
  • hvala-hvala..

    imam novo tezavo-NE NAJDE MI PARTICIJE!!!

    Ker sem nanovo namestil in formatiral, so zdaj tezave, tako da laufam iz preiskusa, torej ne iz hard diska..

    nekaj sem nasel z GRUBom da bo treba operorati, ampak mi ne uspeva najbolje..

    Kako bi zadevo resil v zacetnem meniju v ukazni vrstici..ce se ne znam povezati na net-torej da bi mu dopovedal, kje se paticija zacne..

    H V A L L L A !? :)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.