MSI Megabook l715

Prenosnik ima naslednje specifikacije:

Processor: AMD Turion 64 MT-34 processors (1.8GHz)
Operating System: Genuine Microsoft Windows XP Home Edition
Display:17" WSXGA (1680x1050), Glare TFT LCD with MSI Color Bright Display (CBD)
Chipset: ATI RS 480M + ATI SB 450
Memory: 512 Mb DDR333/400 (max. 2GB)
Hard Drive: 80GB, ATA/100, 5400rpm
Built-in DVD Dual Layer Burner Drive
Graphics card: ATI Mobile Radeon X700, 256MB VRAM (8M*32 GDDR3)
Sound Card: Realtek ALC 882, SoundBlaster Compatible, 4 channel speaker + 1 subwoofer
LAN/Modem: Built-in 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN and modem Module
Wireless LAN/Bluetooth: Built-in Bluetooth function / Built-in 802.11 b/g wireless connection
PC Card: 1x PCMCIA 2.1 Type II
Card reader: 5-in-1 (MS/MS Pro/SD/MMC/xD)

Rad bi ga nadgradil na intel procesor (dual core), zanima me ali je možna menjava matične plošče zaradi ohišja oz. kateri model matične plošče bi mogu vzet za to ohišje

Komentarji

  • po mojem se ne splača. prenosniki se navadno ne nadgrajujejo. če bi hotel nekaj kar se enostavno nadgradi je potem potrebno uporabljati desktop.

    tule rabiš matično z vgrajeno grafično+ram... no precej stvari. pa še plošča mora biti ravno taka da paše v ravno to ohišje.

    v nasprotju z desktopi ki imajo standardna ohišja (tudi vijaki so na istih pozicijah) , prenosniki nimajo nekih standardov (če se ne motim)
  • To je nesmiselno. Menjava komponent te bo prišla več kot pa nov prenosnik. Sploh pa je vzrok za počasnost najverjetneje počasen disk in ne procesor ...
  • al pa grafična: ATI Mobile Radeon X700

    verjetno opensource driverji samo kot vem ti za mobility radeon niso ravno najboljši.
  • andrejZ Član Ubuntu.si
    Največ se bo poznalo, če daš dodatnega pol al pa še boljše en giga rama not.
  • 1gb rama sem že naroču.

    Komponente sm mislu rabljene kupit tolk da bi mel lih 2 jedrni procesor, da bi delu mal bolj tekoče, ker ga rabim sam za net pa openoffic kdaj pa kdaj kak film za pogledat, ker za ostale stvari mam pa itak nov prenosnik.
  • gregor3000 Član
    uredil/-a 30. August, 2012
    če ram ne reši zadeve, potem je problem v grafični (oziroma slabi podpori z odprtimi gonilniki).

    lahko poskusiš s kakšno drugo varianto (npr Kubuntu, Xubuntu ali Lubuntu). Kde namizje v Kubuntu riše okna na malo drugačen način zato mogoče lahko dela bolje. enako velja za druga dva. poleg tega sta druga dva na splošno manj zahtevna pririsanju oken.

    tudi icewm (ki zgleda kot win95) je varianta.

    jaz imam 1.2Ghz in 256Mb rama (32mb od tega se porabi za grafično) in imam Chrunchbang Xfce- to je stari debian oziroma trenutno stabilna verzija). vse kar opisuješ dela dokaj tekoče, ampak ne dovoli pa nekega multitaskinga. torej vsako opravilo za sebe dela solidno.

    če prav vidim imaš ti pravzaprav za os le 256MB ram ostalo gre za grafično. torej več rama lahko, da bo občutno izboljšalo zadevo.
  • Kot sem že rekel: škoda denarja. Dvomim, da se bo dodaten GB poznal. Cokla v sistemu je gotovo 5400 rpm disk, ampak ga najbrž ne moreš zamenjati s SSD, ker ima prenosnik najbrž le IDE priklop. Mogoče bo manj swapalo zavoljo več rama, ampak programi se ne bodo nič kaj hitreje zaganjali. Zasilna rešitev je namestitev XFCE (Xubuntu), vsa ostala namizja bodo krepko počasnejša.
  • Oprosti, ampak tvoje vprašanje je res malo nenavadno, nekako tako, kot da bi želel v Wartburga vgraditi šestvaljni BMW motor, Citroenovo hidravliko in Akrapovičev auspuf.
  • Offtopic: Z veseljem bi imel Wartburga z BMWjevim motorjem ter Akrapovičevim auspuhom ;)

    Ontopic: se strinjam z ostalimi - ne splača se nadgrajevat komponent.. daj gor puppy linux ali pa DSL in to je to
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.