Firefox zmrzne

GregaS Član
uredil/-a 18. May, 2006 v Programi
Danes se mi je začel dogajat, da mi firefox enostavno zmrzne po parih sekundah brskanja :( To se mi dogaja predvsem takrat, ko odprem veliko tabov. Predvidevam da je problem v preveliki porabi pomnilnika. Ma kdo kakšno drugo idejo kaj bi lahko blo narobi in kako se to odpravi, ker postaja izredno moteče ker morm vsakih par sekund killat firefox.

EDIT: zdej sm se spomnu, da se mi je to začel dogajat po tistem ko sm si namestil 3 plugine za firefox (neki add blocker, dodatek za add blocker pa nek flash get) Vse plugine sm že zbrisu pa vseen ne dela.

Komentarji

  • Ja poskusi zbrisat /home/.mozilla/firefox pazi pa na to, da si pred tem kar boš naredu shraniš bookmarke (če ti kej pomenijo)
  • christooss Član Ubuntu.si
    Premal rama. Res pa je da bo mogoče pomagal kar je reku gregor.

    Drugač pa šeenkrat: Premalo rama

    Rešitev je tud to da ne odpiraš preveč tabov.
  • Sam nekej mi ni jasno... 1 leto je blo dost rama, zdej ga je pa kr naenkrat zmanjkalo? Pa zanimivo, če na kakšni strani odprem 20 tabov mi čist normalno dela, če pa naprimer odprem www.slo-igre.net mam pa 2 taba odprta pa zmrzne?
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm slo-igre tud men počasi odpira. Vsaj k sm zdle dal naenkrat 3 tabe odpret ampak ni mi pa nič zmrznilo.

    Mam pa 256 rama cko da ni prov velik. Ko sem pa mel 128MB mi je pa skoz zmrzovalo.

    probaj zbrisat konfiguracijske datoteke pa da vidš če je kej boljš (BOOKMARKSI!! :) )
  • Ni nč boljš. BTW mam 512 Mb rama.
  • christooss Član Ubuntu.si
    512 OMG to pa pol res ni ram
  • Kami Član Ubuntu.si
    Ja čisto možno da je ram.

    Firefox je znan po tem da ma memory leak.

    Ko sm mel 512 mb rama mi je stvar dostikrat zaštekala, ko mel odprtih dosti tabov (ko brskam forume si odprem ponavadi najmanj 10 tabov), sploh si ne morem predstavljat kak je če amš 256 mb rama.

    Zaj mam pa 1GB pa k sreči mi še ni zaštekalo (ja stvar vseeno porabi dosti rama - okoli 200mb tak kot prej ampak zaj ga je več na voljo).

    Probaj lynx :P
  • christooss Član Ubuntu.si
    pri 256 rama zašteka po tridnevni rabi računalnika. Brez reboota. Ko naloži skor miljon slik. Pa par res takih 2000x2000 pikslov. Oz ne zašteka ampak zelo počas začne delovat

    Grega mogoče probi Opero. (Čeprov tega ne podpiram ker ni free)
  • Kami Član Ubuntu.si
    Malo off topic ampak, opera je že kar nekaj časa free :)
  • GregaS Član
    uredil/-a 19. May, 2006
    Vseen mislm da je problem v tistih pluginih, ker mi zdej firefox zmrzuje po 5-10 sekundah tud če samo naprimer www.ubuntu.si odprem. Mene zanima kaj morm nardit, da bom popolnoma zbrisu firefox? V adeptu sm ga odstranu, pa dal še enkrat gor pa ne pomaga, ker je verjetno nekej fajlov če ostal gor. Rad bi naredu clean install.

    EDIT: O uporabi opere tud za sekundo nism pomislu... Če je že na tem mam rajš konquerorja. Kami opera je free ampak ne v pravem smislu. Če se ne motim dajo starejšo pa oskubljeno verzijo free.
  • Kami Član Ubuntu.si
    Probaj zbrisat celo mapo .mozilla
  • christooss Član Ubuntu.si
    Kami Free as in Speech

    Grega probi

    apt-get remove --purge firefox

    ??e prej pa zbrup mapo .mozilla kot je Kami rekel
  • Tud to ne dela :mad: Počas zgubljam živce. Zarad takih stvari se nekateri potem hitro preselijo nazaj na windowse. Žalostno je da se bliža final release dapper drake-a, pa z vsakimi update-i je manj stabilen. Sploh ne vem več kaj naj nardim. Zdej sm probu pobrisat še /usr/lib/firefox mapo pa še enkrat inštaleru in je še vedno isto.
  • christooss Član Ubuntu.si
    hm dej še sudo apt-get clean da ti zbriše deb paketke. Da ti bo fresh mozillo potegnu dol

    Drugač pa ni nič manj stabiln drapper zdej k se bliža izzid
  • GregaS Član
    uredil/-a 19. May, 2006
    apt-get clean sm že naredu pa ne pomaga.

    Izpis konzole:
    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_width: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_rowstride: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

    (firefox-bin:8862): Gdk-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_from_drawable: assertion `gdk_window_is_viewable (src)' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_n_channels: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_bits_per_sample: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_width: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_height: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GdkPixbuf-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_rowstride: assertion `pixbuf != NULL' failed

    (firefox-bin:8862): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_unref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

    (firefox-bin:8862): Gdk-CRITICAL **: gdk_pixbuf_get_from_drawable: assertion `gdk_window_is_viewable (src)' failed
    ps: tole se nadaljuje v neskočnost.
  • christooss Član Ubuntu.si
    Ah to ni "nič". To se pojavlja tud če npr gedit laufaš v terminalu
  • Očitno je edina rešitev ponovna inštalacija kubuntuja :/
  • christooss Član Ubuntu.si
    Hm kaj pa če mal prebrskaš ubuntuforums oz postaš vprašanje?
  • Sm že pa ni odgovora.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.