Eth0 se ne poveže v lokalno mrežo

2»

Komentarji

  • DHCP deluje v lokalni mreži BP!

    Kako pa v terminalskem oknu settinge poštimam, al morm čez System > Administration > Networking?!
  • Če imaš tulip driver si preberi tole temo:

    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=168821

    V linux kernelu je problem s tulip driverjom in zato ne dela. Jaz se mel iste probleme na kubuntu 6.06.
  • Davorin Član
    uredil/-a 12. June, 2006
    Mam tulip driver, že berem, thx.

    Btw, kako pa z vi editiraš, sejvaš fajl?!
  • bl4z Član Ubuntu.si
    v terminalu tko:
    tvojeditor ali pa gedit /etc/network/interfaces

    in nato
    /etc/init.d/network restart
  • Zdej mi je uspelo, sem v terminal napisal

    sudo modprobe -r tulip
    sudo modprobe -r dmfe
    sudo modprobe dmfe

    kot piše na tejle strani, vendar sem zasledil nek hud trik, ampak ne vem v ker fajl tole napisat.

    A obstaja kakšen noob tutorial za Linux začetnike, da se podučim o tem kaj je sudo (a je to brat od sumo borca, al kej podobno smrtonosnega)?

    P.S.: Sem se že "pohvalil" na svojem blogu in linkal na ubuntu.si ;)
  • christooss Član Ubuntu.si
    sudo je okrajšava za super user do. To pomeni da za tist ukaz dobiš root pravice z uporabniškim geslom.

    urejaš kr datoteko modules

    sudo gedit /etc/modules
  • bl4z Član Ubuntu.si
    to bi jaz vpisal v /etc/init.d/network na zacetek nekam (to je skripta, ki ti pozene network)

    drugace sudo je ""ubuntu"" pogrutavscina in je v bistvu ukaz, ki ti v super users (root) nacini izvrsi kar mu podas ...
    superuser oz root je kot administrator na windows

    torej: sudo ps -aux je isto kot bi bil logiran kot root uporabnik in izvedel ps -aux

    PS: lep blog .. ce bos se kdaj napisu kaj o ubuntu & co. in se lahko pridruzis planet@ubuntu ... ker smo jakoinactive :P
  • bl4z sudo afaik ni ubuntu varianta, lahko imaš tudi na drugih sistemih, je pa res da je ubuntu prva distribucija ki ima to že po defultu notr namesto root načina.
  • Davorin je dejal/-a:
    Btw, kako pa z vi editiraš, sejvaš fajl?!
    http://www.gentoo.org/doc/en/vi-guide.xml
  • Tole napiši pa ti bo vedno delalo:
    sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist
    Potem pa še tole, čisto na koncu datoteke:
    # modules to blacklist
    blacklist tulip
    BTW to je problem linux kernela in ne ubunta.
  • bl4z Član Ubuntu.si
    Elrond je dejal/-a:
    bl4z sudo afaik ni ubuntu varianta, lahko imaš tudi na drugih sistemih, je pa res da je ubuntu prva distribucija ki ima to že po defultu notr namesto root načina.
    zato sem dal pa v "" .. "" doublequote :P
  • bl4z je dejal/-a:
    zato sem dal pa v "" .. "" doublequote :P
    Aja, nisem prej opazil. =D
  • No, zdej sem dodal v /etc/modules in v tulipa blacklistal ;)

    Hvala vsem za vse ... končno sem ugotovil, da je tale sudo + gedit taprava opcija za urejat datoteke (če sem jih odpiral čez "explorer" so se jasno samo na read-only odprle).

    Zdej se pa spopadam s Sambo, kot sem že omenil in sem na howtoforge najdu en fin tutorial (noob friendly) ...

    Linux je zakon ;)
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.