USB ključ 2.0

2»

Komentarji

  • Formatiraj ga v FAT16. Jst uporabljam kr gparted.
  • Saj v bistvu je formatiran v FAT16, ampak vseeno ne dela. Če kaj posnamem v Windows, v Ubuntuju deluje v redu, če pa kaj v Ubuntuju, pa v Windows te datoteke ni videti.
  • Hm kaj pa če probaš v kšnem liveCDju?
  • ali ga odmountas ali ga kar direkt odklopis?
  • Ja mogoče je tud to (Oz vem da je blo pri men cko) da prehitro potegneš usb ven. Poisksi da počakaš kšno minuto preden ga odklopiš
  • Najbolje naredis da na ikono na namizju das desni klik - unmount.
  • V bistvu, kakor kdaj. Če se spomnim, ga odmountam, kakšen krat pa tudi ne. Hmm, če se prav spomnim, mi tudi z LiveCD-jem ni delalo. Poanta je v tem, da je tisto datoteko, ki sem jo posnel v Ubuntuju, le-tam videti, v Windows pa ne. In to za vsako datoteko.
  • V bistvu sem ključ sedaj še enkrat formatiral in zdaj to sicer dela, vendar pa sem naletel na zanimiv primer. Včeraj sem želel prenesti eno datoteko iz enega na drug računalnik (na obeh teče Ubuntu Edgy) in ko sem jo posnel na ključ je bilo v redu, ko sem jo pa želel na drugem računalniku prenesti s ključa pa je bilo prikazano kot da ima datoteka 0 bajtov. Kar zabavna zadeva. :)
  • gregor je dejal/-a:
    Včasih so bli neki problemi z USB ključi. V bistvu sem mel več problemov z USB1.0 kot z USB2.0...Zadnje čase pa mi dela vse in nimam nobenih problemov več...prepozna mi prov vse USB ključe, ki jih priklopim. Pomojem kr brez strahu. Pri določenih distribucijah lepo zrihtan "automount" pri nekaterih moraš priklapljat ročno. Pr Ubuntu mi je lepo za vse USB medije naredilo ikonco na namizju.
    Tudi meni je pri priklopljenemu usbjčku naredilo lepo ikono na namizju.
  • aks je dejal/-a:
    Jaz pa imam ta problem, da karkoli posnamem na ključ v Ubuntuju, Windows ne vidijo. A mogoče kdo ve, zakaj je tako? Ključ pa je 256 MB Verbatim.
    Moj je od firme Krauss Maffei, velikost 30,1 MB pa lahko delam karkoli: kopiram, izrezujem, shranjujem, vedno mi vidita oba OSja.Datotečni sistem mi kaže, da je FAT32. Kdo ve, kaj bi delovalo in kaj ne...
  • Imam isti USB ključek
    Kingston 1GB DataTraveler
    z njim ni težav tako na WIN kot na Linux (UBUNTU)

    p.s. Ključek ob prvi uporabi formatiraj na FAT32....

    ---------------------------------------------------------
    Nič ni za domišljijo bolj spodbudnega kot delovati z omejitvami.
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.