Odstranjevanje paketkov

aks Član
Pozdravljeni!
Kaj vi storite v taki situaciji? Npr. danes sem namestil Azureus z apt-get in seveda sem zdraven programa dobil še tono drugih paketkov (skupaj za 65 MB). A je kakšna možnost, da bi izvedel, kateri paketi so bili še namš?áeni poleg Azureusa, da bi jih lahko zbrisal?

Komentarji

  • christooss Član Ubuntu.si
    nekaj jih izveš s

    apt-get show awureus
  • Mozno je, da obstaja log file za instalacijo...
    Poglej v /var/log/ ce je kaj na to temo...
  • Če ti je poleg azureusa namestilo tolk programov, jih je verjetno z razlogom.
  • Ja, verjamem, da jih je z razlogom, ampak meni Azureus ni všeč in bi ga rad odstranil iz diska. Tako kot tudi vse ostale pakete, ki jih ne rabim (apt-get remove ostrani azureusa kar znaša 6 MB). V var/log pa na žalost tudi nisem zasledil česa uporabnega.
  • Naj ti kdo ki si ni nikoli nalagal Azureusa pove, kaj hoce nalozit pri apt-get install azureus.... Najboljs nekdo, ki ima fresh sistem, tako bos najdlje prisel...
  • christooss Član Ubuntu.si
    matic@ubuntu:~$ install azureus
    Password:
    Branje seznama paketov... Narejeno
    Gradnja drevesa odvisnosti... Narejeno
    Naslednji dodatni paketi bodo nameščeni:
    libbcprov-java libcairo-java libcommons-cli-java libgcj7-awt libglib-java
    libgtk-java libgtk-jni liblog4j1.2-java libseda-java libswt3.1-gtk-java
    libswt3.1-gtk-jni mozilla-browser
    Predlagani paketi:
    latex-xft-fonts
    Priporočeni paketi:
    java-package libswt3.1-gtk-gcj mozilla-psm
    Naslednji NOVI paketi bodo nameščeni:
    azureus libbcprov-java libcairo-java libcommons-cli-java libgcj7-awt
    libglib-java libgtk-java libgtk-jni liblog4j1.2-java libseda-java
    libswt3.1-gtk-java libswt3.1-gtk-jni mozilla-browser
    0 nadgrajenih, 13 na novo nameščenih, 0 bo odstranjenih in 0 ne nadgrajenih.
    Potrebno je dobiti 22,7MB arhivov.
    Po odpakiranju bo uporabljenega 69,5MB dodatnega prostora na disku.
    Ali želite nadaljevati [Y/n]?
  • thx
  • pa naj še kdo reče da je apt najbolši package manager :) .. niti depencies remova nima =/
  • christooss Član Ubuntu.si
    maš drugač deborphan ki to naredi. Pa potem, po namestitvi deborphana, ma tud synaptic to možnost.
  • Zdaj sem si namestil deborphan in gtkorphan in me zanima, na kakšnem principu deluje. Meni je dobilo gstreamer za odstranit pa ne bi rad naredil kakšne neumnosti. da mi pol glaba ali pa video ne bi delala. A je zanesljivo?
  • @christooss: ni res. deborphan ti sam pokaže kere odvečne KNJIŽNICE maš nameščene..ne pa programov..kakšn drug package manager pa ti z enim ukazom odstrani program k si ga namestu in vse depencie k so šli iz tistim programom.


    ne misl se pa kregat sam povem :)
  • A se da kakšen tak program namestit na Ubuntu?
Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.