[rešeno] [15.10] Po nadgradnji težave z grafiko - bootanje v črn ekran

Živ!

Težave imam s temle hroščkom, za katerega razvijalci trdijo, da je odpravljen, ni pa nekih natančnih navodil, kako spravit popravek v ubuntu (če nimaš dostopa do update managerja). Jaz bi se lotila tako, da bi vse skupaj updejtala: v recovery mode omogočim network, grem v ukazno vrstico in rečem sudo apt-get update. A bi bilo to ok? 

fglrxinfo vrže ven Error: can't open display (null), tako da sklepam, da teh gonilnikov sploh nimam inštaliranih. Ubuntu se je priplazil do začetnega zaslona, verzija in pikice, potem pa črn ekran. Sem se nekaj igrala s quiet splashem in zdaj že po grubu vidim črno. :)

Grafična je ATI Radeon HD 6870. Sistem je dual boot win 10 in ubuntu 15.10, vsak na svojem disku.


 

Komentarji

  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 8. December, 2015
    A veš kaj je težava? Fix was release for wily :)
    Ti pa nimaš wilyja tako da  zgleda moraš it res v recovery mode z networkingom. apt-get update ne bo pomagal, ker moraš omogočit wily proposed repository..

    v /etc/apt/sources.list dodaš
    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ wily-proposed restricted main multiverse universe

    Torej

    sudo nano /etc/apt/sources.list

    in nato skopiraš/prepišeš zgornjo vrstico.

    Sledi 

    sudo apt-get update

    nato pa še 

    sudo apt-get install fglrx-updates/wily-proposed fglrx-amdcccle-updates/wily-proposed fglrx-core-updates/wily-proposed

    To sem na hitro razbral iz linka (pohvalno!). Potem pa še sledi reboot. Če bo vse po sreči ne bi smela videti black screena. 

    P.s. Če bo vse v redu in prideš do namizja, odstrani nato ta proposed repository.

  • 5xxx in 6xxx mislim da pade podpora za zaprtokodne gonilnike ob naslednji LTS.  sam pravim. kakorkoli že se mi zdi da bo vse skupaj ena začasna rešitev.
  • @gregor3000 ;
    a veš kako pa dela tale HD 6870 na radeon gonilniku?
    HD6530D dela kul..več kot kul v bistvu :)
  • @gregor3000: v prihodnosti se fglrx za končne uporabnike tako ali tako poslavlja, ves razvoj pa se bo preselil na odprte gonilnike (AMDGPU).

  • Uf, CrazyLemon, velika hvala za tole pomoč :).

    Uporabila sem prve tri korake, nato pa je vrgel ven E: Izdaje wily-proposed ni mogoče najti (nekaj takega) in to za vse tri instalacije. Potem sem še malo brala bug reporte in nekdo je omenil, da je za vsak slučaj naredil poleg update še upgrade. Med upgrejdanjem je bilo videti, da sistem uporablja tudi proposed repozitorij, kar je pri meni očitno delovalo (knock knock računalnik je drugič uspešno bootan). :smiley: 
     
  • CrazyLemon Skrbnik
    uredil/-a 8. December, 2015
    Ne pozabi wily-proposed repozitorij izbrisat, če ne ti bo veliko zadev upgrejdalo zravn tega in bo cela štala :smile: 
  • Ja, to sem kar takoj :).
  • R33D3M33R je dejal/-a:
    @gregor3000: v prihodnosti se fglrx za končne uporabnike tako ali tako poslavlja, ves razvoj pa se bo preselil na odprte gonilnike (AMDGPU).


    ja čakam že kar nekaj časa to prihodnost, pa četudi bo v prihodnosti ni nuno da bo veljalo za čipe kis e uporabljajo zdaj. trenutno je še vedno ene 20-25 % slabše: http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux-44-r&num=1

    ne vem kako je z baterijo na prenosniku. pa tudi nazadnje ko sem gnal odprtokodne na 6xxx je ventilator delal skoraj na polno pa se je segrelo kot bi kako igro poganjal, sem pa samo namizje imel in libre calc vklopljen.

Za komentiranje se prijavite ali pa se vpišite.